mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Masz prawko. A zdałbyś egzamin?

Masz prawko. A zdałbyś egzamin?

Od kilku lat masz prawo jazdy, ale czy umiałbyś bezbłędnie przejechać łuk na placu manewrowym? Sprawdź to! W weekend 6-8 sierpnia Wojewódzkie Ośrodku Ruchu Drogowego w różnych regionach kraju organizują Dni Otwarte. Dołączają w ten sposób do Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa.

Na pikniki edukacyjne do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego zaproszeni są zarówno przyszli kierowcy, jak i osoby posiadające prawo jazdy. We Włocławku każdy, kto uczęszcza do szkoły jazdy będzie miał niepowtarzalną szansę podejścia do próbnego egzaminu teoretycznego i praktycznego. Także kierowcy z długoletnim stażem będą mogli sprawdzić, czy potrafiliby precyzyjnie przyjechać łuk tyłem albo zaparkować samochód równolegle bez potrącenia słupka. Dzięki alkogoglom będzie można sprawdzić, jak alkohol upośledza ludzkie zmysły i uniemożliwia kierowanie pojazdem, a w samochodzie z trolejami – nauczyć się prowadzenia samochodu w szczególnych warunkach. Dla najmłodszych użytkowników dróg włocławska impreza to natomiast szansa, by zrobić kartę na rower i motorower.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku dodatkowo na piknik edukacyjny zaprasza kierowców, którzy za wykroczenia w ruchu drogowym otrzymali punkty karne. W związku z Narodowym Eksperymentem Bezpieczeństwa będą oni mogli zredukować je na specjalnie zorganizowanym szkoleniu, za które WORD pobierze tylko połowę ceny. Bezpłatnie słupski WORD będzie natomiast wykonywał przeglądy samochodów do 3,5 tony, a także uczył udzielania pomocy przedmedycznej.

Dzień Otwarty w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Ciechanowie to natomiast niepowtarzalna okazja, by spróbować swoich sił za kierownicą ciężarówki. Na placu manewrowym dużymi pojazdami będą mogli jeździć nie tylko ci, którzy mają uprawnienia do ich prowadzenia! Goście przetestują też symulatory zderzeniowe i poznają zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Podobne atrakcje czekają na uczestników imprezy edukacyjnej organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. – Kierowca musi posiadać rozległą wiedzę o bezpieczeństwie drogowym. Powinien być bardziej świadomy sytuacji, które mogą zaistnieć na drodze – mówi Arkadiusz Maksymiuk, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. – Dlatego nie tylko początkujący kierowcy, ale także i ci, którzy prawo jazdy mają od wielu lat, powinni dostosować styl prowadzenia samochodu do realnych warunków panujących w trasie oraz do umiejętności innych kierowców – dodaje, tłumacząc dlaczego WORD w Białej Podlaskiej włączył się do Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa.

W Chełmie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowegi z okazji Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa postanowił sprawdzić wiedzę i umiejętności nie tylko kursantów, ale również instruktorów jazdy. Uczestnicy organizowanego turnieju najpierw zmierzą się z testem pisemnym, potem ich praktyczne umiejętności zostaną sprawdzone w różnych konkurencjach, takich jak: jazda slalomem samochodem na trolejach i sla-lom rowerem w alkogoglach z przeniesieniem przedmiotu pomiędzy słupkami.

Do Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa włączyły się także ośrodki WORD w Radomiu, Gorzowie  Wielkopolskim, Sieradzu, Częstochowie a także Małopolskie Ośrodki Ruchu Drogowego w Krakowie, Tarnowie i w Nowym Sączu. W tych miejscach będzie można otrzymać materiały edukacyjne.  
Tematy w artykule: bezpieczenstwo prawo jazdy

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na...

Finanse i prawo 2017-03-20

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Finanse i prawo 2017-06-29

Komentuj:

~zen 2010-08-01

przejechałbym nawet syreną ale zdać przy dzisiejszym łapówkarstwie, wątpie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.