Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport

Matra m72

Pojazd pomiędzy samochodem, a motocyklem

Matra m72

Francuska marka Matra przedstawia niewielkie auto m72. Ten mini-roadster przypomina trochę Smarta Crossblade. Auto mierzy 3240mm długości i 1560mm szerokości, a waży tylko 430kg.

Proste zderzaki, o końcach w czarnym kolorze mają imitować opony. Błotniki stylizowane są na motocyklowe. Samochód napędzany jest silnikiem o pojemności 749cc, mocy 50KM i maksymalnym momencie obrotowym 61Nm. Auto może rozwinąć prędkość do 130km/h, a bezstopniowa skrzynia biegów CTV umożliwia przyspieszenie od 0 do 100km/h w 14s. Zawieszenie zorientowane na samochód sportowy. System hamulcowy składa się z hamulców tarczowych.

Zamówienie takich opcji jak Hardtop, czy komplet drzwi mogą zupełnie odmienić m72.

Samochód uzupełnia przezentowaną w Paryżu w roku 2000 wersję 20KM, którą we Francji można prowadzić już od 16 roku życia. Od 2004 roku m72 powinien być dostępny również w innych krajach europejskich, nie jest jednak jeszcze dokładnie ustalone w których.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj