mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maybach na plusie

Maybach na plusie

Marka ultra-luksusowych limuzyn niemiecko-amerykańskiego koncernu DaimlerChrysler przynosi zyski.

W trzy lata od swojego debiutu, a właściwie odrodzenia niemieckiego producenta, jego nowe produkty znajdują nabywców i przynoszą firmie zwrot z zainwestowanego kapitału. Potwierdził to Eckhard Cordes, szef Mercedes Car Group, który objął to stanowisko w październiku zeszłego roku.

Dobrze jak na samochody z cenami zaczynającymi się od 300.000 dolarów i sytuację na rynku, która niezbyt sprzyjała rozwojowi marek luksusowych. W samym 2004 roku Maybach dostarczył do swoich klientów 500 sztuk swoich limuzyn, co przy konieczności zaniżenia wcześniejszych prognoz jest bardzo dobrym wynikiem.

Warto zauważyć, że w ciągu zaledwie trzech lat sprzedaż niemieckich aut zrównała się z arcy-luksusowymi Rolls-Royce'ami. Co prawda Brytyjczycy odskoczyli nieco w zeszłym roku po wprowadzeniu do sprzedaży modelu Phantom (792 zamówione samochody), ale także zostali zmuszeni do przyjęcia spadku w stosunku do pierwotnych planów zbytu na poziomie 1.000 sztuk rocznie.


Więcej o autach Maybach:

Po prostu: Maybach 57 S

Więcej niż Maybach?!

Jechałem Maybachem...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.