mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda: Diesel czy benzyna, oto jest pytanie

Mazda: Diesel czy benzyna, oto jest pytanie

Japończycy stworzyli kilka fenomenalnych aut, wśród których jest nie tylko roadster MX-5. Litery MPS pewnie rozgrzewają wielu. Nowa generacja Mazdy3 na rynku jest już kilka miesięcy, więc i powracają plotki o wersji MPS tego auta.

Mazda: Diesel czy benzyna, oto jest pytanie
Plotki najnowsze docierające z Japonii zapowiadają Mazdę 3 MPS na roku 2016. Wtedy ma pojawić się auto z silnikiem benzynowym, turbodoładowanym o pojemności 2.5-litra. Mimo to Mazda wciąż rozważa wersję MPS z silnikiem wysokoprężnym.

"Wciąż nie jesteśmy pewni, w którą stronę pójść aby obrać najlepszą strategię, ale powinniśmy pracować nad wysokimi osiągami. Mamy już silnik wysokoprężny o dużej mocy jako bazę. Możemy również popracować nad benzynowymi silnikami Skyactiv co jest kolejną z możliwości. Potrzebujemy właściwej strategii. Mamy wiele możliwości i te wciąż są badane", powiedział serwisowi motoring.com.au Yasuhiro Aoyama, Główny Menager ds. sprzedaży globalnej i marketingu Mazdy.

Szef projektu Mazda 2, Kengo Fukushima z kolei zapowiedział, że marka bardzo chce przywrócić litery MPS na rynek jak najszybciej. Japończyk zasugerował również, że Mazda 3 MPS pojawi się jako pierwszy model w nowej generacji. Temat "szóstki" MPS na razie nie jest poruszany. Fukushima chciałbym również bardzo szybko zobaczyć na rynku Mazdę2 MPS.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

~czytelnik 2014-09-13

Do @Józek: Czyżby Tobie red. Ziętarski "odpalał" za reklamę?! Pobierz trochę wiedzy i nauki i wtedy zabieraj głos.

~józek 2014-09-11

ani benzyna ani diesel ani mazda:D ?Ja bym był raczej skłonny kupić aurisa w hybrydzie bo to najbardziej oszczędny samochód o jakim słyszałem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.