mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Najnowszy roadster Mazdy, kultowe MX-5 zostało zwycięzcą w konkursie Japan Car Of The Year. Czy ten samochód zasługuje na to miano?

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Mazda MX-5 pokazała się we wrześniu tego roku, od jakiegoś czasu auto jest już w sprzedaży w polskich salonach. W momencie debiutu już wiedzieliśmy, że japoński roadster będzie hitem, a nagroda Japan Car Of The Year jest tylko tego potwierdzeniem.

"MX-5" otrzymała najwięcej głosów (442), o 41 więcej niż druga w konkursie Honda S660. Brąz należy się BMW Serii 2 z 177 głosami. "Przetrwaliśmy kryzys finansowy w 2011 roku, a potem trzymaliśmy się naszych podstawowych zasad i stworzyliśmy doskonałą formułę" - powiedział na gali rozdania nagród Kiyoshi Fujiwara, wiceprezes Mazdy od planowania produktu.

Może się wydawać normalne, że japoński samochód otrzymuje tę nagrodę. Jednak Mazda MX-5 w pełni zasługuje na ten tytuł. Nawet gdyby była VW, Skodą czy Dacią zasługiwałaby na nią. Nasze wrażenia z pierwszych jazd tylko to potwierdzają. 

Warto dodać, że Fiat stworzył na jej bazie swojego, małego roadstera - 124 Spider. Jednak przypomnijmy, że nie jest to tylko kopia. Mazda a Fiat to zupełnie dwa różne samochody.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda MX-5 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda MX-5 nagroda

Podobne wiadomości:

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Fiat twierdzi, że 124 Spider nie jest kopią...

auto motor i sport 2015-12-04

Nawet jeśli Fiat 124 Spider jest oparty na bazie Mazdy MX-5 to włoski produkt ma zupełnie inny design i nawet osiągi - tak twierdzą twórcy włoskiego roadstera.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi A1 – w Martorell rusza produkcja
Audi A1 – w Martorell rusza produkcja
W fabryce Seata w Martorell ruszyła produkcja nowej generacji Audi A1. To drugi, obok Q3, model marki produkowany w Hiszpanii.