mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda MX-5 po tuningu BBR

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Brytyjska ekipa BBR zajmująca się tuningowaniem wzięła na warsztat model MX-5. Specjaliści podnieśli maksymalna moc i poprawili właściwości jezdne.

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Firma BBR opracowała pakiet tuningowy o nazwie Super 200+ dla nowej Mazdy MX-5. Standardowa moc silnika 2.0 pracującego pod maską japońskiego kabrioleta to 158 KM i 200 Nm. Po aplikacji zestawu maksymalna moc rośnie do 214 KM, a nowy moment obrotowy to 248 Nm. Poprawa osiągów przyspieszyła czas sprintu do setki. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy, w porównaniu do standardowego czasu wynoszącego 7,3 sekundy.

Przy okazji specjaliści z BBR poinformowali, że osiągi podawane przez Mazdę są delikatnie zaniżone. Seryjne MX-5 legitymuje się maksymalną mocą 160 KM i momentem wynoszącym 207 Nm.

Podstawowy zestaw Super 200 kosztuje 3757 dolarów. W ramach zestawu auto otrzymuje nowe zawory ssące i wylotowe, sprężyny zaworowe, układ wydechowy z nierdzewnej stali, dolot cold-air oraz zmienione oprogramowanie ECU.

W ramach pakietu rozszerzonego można zamówić wydech o średnicy 2,5 cala oraz dopasowane tłumiki. Kosztuje dodatkowe 1196 dolarów, ale dodatkowo podnosi moc do parametrów podanych powyżej. Firma BBR oferuje jeszcze przerobienie głowicy cylindrów metodą Flow Bench. Usługa jest dostępna na specjalne zamówienie. Podnosi maksymalną moc dwulitrowej jednostki do 225 KM.

Jednak najmocniejszy pakiet tuningowy i tak nie pozwala się zbliżyć do osiągów oferowanych przez projekt "Flyin` Miata" zaprezentowany jakiś czas temu przez inną ekipę. Auto oferuje gigantyczne 525 KM. Jednak w tej wersji zamiast czterech cylindrów pod maską pracuje silnik LS3 V8 o pojemności 6,3 litra. Żeby cieszyć się taką wersją, trzeba dołożyć 51 775 dolarów do ceny Mazdy.

BBR podaje, że wszystkie przeróbki nie wymagają ingerencji w elektroniczne systemy bezpieczeństwa. Dodatkowo autu po tuningu przechodzi certyfikację MOT w Wielkiej Brytanii, która jest bardziej wymagająca niż np. przeglądy w polskich stacjach.

Dla klientów, którzy chcą poprawiać właściwości jezdne z MX-5 ze zwiększona mocą, dostępne są skrojone na miarę amortyzatory Koni oraz sprężyny obniżające. Do zestawu można dołożyć większe zaciski hamulcowe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda MX-5 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda MX-5

Podobne wiadomości:

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Mazda 6 wchodzi do salonów

Mazda 6 wchodzi do salonów

Aktualności 2018-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!