mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda RX-9 w 2020 roku

Mazda RX-9 w 2020 roku

Dobra wiadomość dla fanów japońskiej motoryzacji oczekujących na Mazdę RX-9. Samochód pojawi się na rynku, ale zanim wjedzie na drogi minie jeszcze trochę czasu. Wstępna data premiery dopiero za cztery lata.

Mazda RX-9 w 2020 roku
Inżynierowie japońskiej marki nie próżnują. Już w przyszłym roku na targach Tokio Motor Show pojawi się koncepcyjna wersja modelu RX-9. To wyjątkowa okazja, ponieważ mija 40 lat odkąd na rynku pojawił się pierwszy samochód z silnikiem Wankla – Mazda Cosmo.
W 2019 roku na tej samej imprezie w Tokio zadebiutuje wersja produkcyjna. Finalnie nowy model wyląduje w salonach dopiero w 2020 roku, co zbiegnie się z setnymi urodzinami Mazdy.

Nadzieja na kolejny model z serii RX trwa od momentu, gdy z rynku znikały kolejno RX-7, a następnie RX-8. W zeszłym roku japoński producent pokazał koncepcyjną wersję modelu RX-Vision i od tamtej pory nie dawała więcej znaków, że takie auto pojawi się na rynku. W międzyczasie zarejestrowano jedynie nazwę handlową RX-9 i dopracowywano kwestie wyglądu, technologii i produkcji, nie informując o tym publiczności.
Wersja produkcyjna modelu RX-9 zostanie ugrzeczniona, zanim pojawi się na drogach. Auto powinno jednak zachować charakterystyczny długi przód i krótki tył przy założeniu, że długość nadwozia zostanie skrócona. Przedni pas upodobni się do pozostałych modeli w gamie Mazdy. Linia przedniego zderzaka ze względów bezpieczeństwa zostanie poprowadzona wyżej.

Najwięcej emocji wzbudza silnik Wankla, który ma pracować pod maską. Na ten temat pojawiło się już wiele sprzecznych komunikatów, ale finalnie pod maską RX-9 ma pracować jednostka SKYACTIV-R. Jednostka o pojemności 1,6 litra ze zmiennym stopniem kompresji i turbosprężarką rozwinie moc ok. 400 KM. Masa samochodu nie powinna przekroczyć 1300 kg. Żeby dopracować kwestie rozkładu masy, inżynierowie zastosują w tym modelu układ trans axle.

Japońskie źródła zapowiadają, że nowy model ma kosztować około 80 tys. dolarów. Bez wątpienia Mazda RX-9 będzie ciekawą propozycją w segmencie sportowych coupe.

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
W końcu przyszedł czas na następcę Ferrari California. Tym razem włoska stajnia przenosi nazewnictwo ze zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na włoską prowincję. Co zmieni się w nowym modelu?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic