mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda bliżej Forda

Mazda bliżej Forda

Dyrektor zarządzający Mazda Motors Europa, James Muir, poinformował, że japoński koncern zamierza zacieśnić współpracę z Fordem. Bez zmian pozostaną stosunki właśnościowe - Ford będzie wciąż w posiadaniu 33% akcji japońskiej firmy.

Mazda bliżej Forda

Za taką bliższą współpracą z Mazdą opowiadają się również władze koncernu Ford. Na pierwszy ogień pójdzie nowa generacja czterocylindrowych silników benzynowych, nad którymi pracują już obecnie inżynierowie Mazdy, a które znajdą się także w ofercie Forda.
Silniki te, wykorzystując ideę downsizingu (zmniejszenie pojemności silników przy jednoczesnym podnoszeniu ich mocy), mają stanowić odpowiedź na tego typu jednostki, jakie mają w swojej ofercie już niektóre koncerny na rynku europejskim (chociażby Volkswagen). Obecne silniki benzynowe Forda i Mazdy są relatywnie duże, a przy tym nie imponują jakoś specjalnie mocą. Bez nowych i znacznie bardziej efektywnych jednostek w palecie silników konkurencja może okazać się nieosiągalna.
 
Zobacz więcej o samochodach marki Mazda
 
Czytaj także:

Mazda wraca do Polski (2007-09-07)
 
Zapowiedź nowej Mazdy 6 (2007-08-07)


 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda

Podobne wiadomości:

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Mazda MX-5 - szalona wersja na SEMA

Mazda MX-5 - szalona wersja na SEMA

Aktualności 2016-11-02

Komentuj:

~Artur 2007-12-26

ktore auto klasy sredniej przy silniku 1800ccm spala serdnio ponizej 6,5litra na 100km?? 626 osiagnela to juz w 1992roku!!

~cienias 2007-09-20

mazda to jest super marka!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jaguar XKSS - wskrzesili legendę
Jaguar XKSS - wskrzesili legendę
Oto odrestaurowany Jaguar XKSS, który został pokazany w Los Angeles. Auto odbudował zespół specjalistów z Jaguar Land Rover Classic. Powstanie kilka takich egzemplarzy.