mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda bliżej Forda

Mazda bliżej Forda

Dyrektor zarządzający Mazda Motors Europa, James Muir, poinformował, że japoński koncern zamierza zacieśnić współpracę z Fordem. Bez zmian pozostaną stosunki właśnościowe - Ford będzie wciąż w posiadaniu 33% akcji japońskiej firmy.

Mazda bliżej Forda

Za taką bliższą współpracą z Mazdą opowiadają się również władze koncernu Ford. Na pierwszy ogień pójdzie nowa generacja czterocylindrowych silników benzynowych, nad którymi pracują już obecnie inżynierowie Mazdy, a które znajdą się także w ofercie Forda.
Silniki te, wykorzystując ideę downsizingu (zmniejszenie pojemności silników przy jednoczesnym podnoszeniu ich mocy), mają stanowić odpowiedź na tego typu jednostki, jakie mają w swojej ofercie już niektóre koncerny na rynku europejskim (chociażby Volkswagen). Obecne silniki benzynowe Forda i Mazdy są relatywnie duże, a przy tym nie imponują jakoś specjalnie mocą. Bez nowych i znacznie bardziej efektywnych jednostek w palecie silników konkurencja może okazać się nieosiągalna.
 
Zobacz więcej o samochodach marki Mazda
 
Czytaj także:

Mazda wraca do Polski (2007-09-07)
 
Zapowiedź nowej Mazdy 6 (2007-08-07)


 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

~Artur 2007-12-26

ktore auto klasy sredniej przy silniku 1800ccm spala serdnio ponizej 6,5litra na 100km?? 626 osiagnela to juz w 1992roku!!

~cienias 2007-09-20

mazda to jest super marka!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic