mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda ma problemy

Mazda ma problemy

Ponad 300 tys. na rynku amerykańskim, a w sumie nawet ponad pół miliona - tyle aut Mazdy - modeli 3 oraz 5 - będzie musiało się udać w najbliższym czasie do serwisów japońskiego producenta. A wszystko przez problemy z układem kierowniczym.

Mazda ma problemy
W obu modelach Mazdy może dojść do nagłego zaniku wspomagania układu kierowniczego, co teoretycznie może spowodować nawet dość groźny wypadek. Przedstawiciele japońskiego producenta zwracają uwagę jednak, iż usterka ta przejawia się głównie problemami z prowadzeniem auta z niewielkimi prędkościach, np. podczas manewrowania na parkingach.

Na kontynencie amerykańskim, gdzie kampania serwisowa obejmie w sumie ponad 300 tys. aut obu modeli (215 tys. w USA i ok. 100 tys. w Kanadzie i Meksyku), doszło jedynie do kilku niegroźnych w skutkach zdarzeń związanych z tą usterką. NHTSA, rządowa instytucja ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poinformowała o 3 takich wypadkach, w kilku innych prowadzone są obecnie wyjaśnienia.

Obecnie wiadomo już także, iż identyczne problemy występują w Mazdach sprzedawanych na pozostałych rynkach. W Europie, gdzie specjalnie z tego względu stworzono specjalny program serwisowy (Special Service Program), akcją może być objętych ok. 40 tys. aut Mazdy 3 i 30 tys. Mazdy 5. W Chinach do serwisów będzie zmuszonych udać się ok. 10 tys. właścicieli tych modeli.

Z powyższą usterką muszą się liczyć właściciele aut wyprodukowanych w okresie od 2 kwietnia 2007 do 30 listopada 2008. W przypadku kompaktowej Mazdy pierwszej generacji problemy mogą wystąpić w wersjach z 1,6-litrowym dieslem (MZ-CD) oraz dwulitrowym silnikiem benzynowym (MZR). Z kolei w minivanie potencjalnymi zagrożonymi są egzemplarze, pod maską których pracuje jeden z dwóch silników benzynowych - 1,8 lub 2,0 MZR.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Superauto od Audi i Lamborghini
Superauto od Audi i Lamborghini
Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini.