mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda myśli o następcy RX-7

Mazda myśli o następcy RX-7

Mazda w swojej gamie modelowej od zeszłego roku oprócz MX-5 nie ma sportowego modelu. Dużo mówiło się o planach dotyczących nowej generacji RX-8. Teraz pojawiają się plotki o następcy Mazdy RX-7.

Mazda myśli o następcy RX-7
Motoryzacja wymaga ciągłej walki, ciągłego udoskonalania gamy modelowej oraz często jest jak gra w szachy. Jeśli nie przewidzisz ruchu przeciwnika, konkurencji to musisz na niego odpowiedzieć tak, żeby nie przegrać. W takiej sytuacji znajduje się obecnie Mazda, która musi zadziałać i odpowiedzieć na nowe modele Nissan z oznaczeniem "Z", które w ciągu najbliższych lat pojawią się na rynku.

Jednym z zagrań, które ma zagrozić Nissanowi jest próba wprowadzenia na rynek następcy Mazdy RX-7. Nowy sportowy model będzie dwumiejscowym coupe, które wyposażone zostanie w silnik Wankla. W dalszej perspektywie może pojawić się wersja wyposażona w turbo sprężarkę.

Mazda RX-7 pojawiła się na rynku w 1978 roku i była produkowana do 2002 roku. Następca tego auta, czyli model RX-8 zaczął zjeżdżać z taśmy produkcyjnej w 2003 roku. Niepotwierdzone informacje mówię, że nowy sportowy samochód może pojawić się pod nazwą RX-9.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Ford Mondeo, Honda Accord, Mazda 6, Opel...

auto motor i sport 0000-00-00

Nowa Mazda 6 chce zakasować skostniałe towarzystwo, i to nie tylko udaną stylistyką. Ale rywale stają do meczu w dobrej formie, zwłaszcza ci w wersjach z mocnymi dieslami.

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.