mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda myśli o następcy RX-7

Mazda myśli o następcy RX-7

Mazda w swojej gamie modelowej od zeszłego roku oprócz MX-5 nie ma sportowego modelu. Dużo mówiło się o planach dotyczących nowej generacji RX-8. Teraz pojawiają się plotki o następcy Mazdy RX-7.

Mazda myśli o następcy RX-7
Motoryzacja wymaga ciągłej walki, ciągłego udoskonalania gamy modelowej oraz często jest jak gra w szachy. Jeśli nie przewidzisz ruchu przeciwnika, konkurencji to musisz na niego odpowiedzieć tak, żeby nie przegrać. W takiej sytuacji znajduje się obecnie Mazda, która musi zadziałać i odpowiedzieć na nowe modele Nissan z oznaczeniem "Z", które w ciągu najbliższych lat pojawią się na rynku.

Jednym z zagrań, które ma zagrozić Nissanowi jest próba wprowadzenia na rynek następcy Mazdy RX-7. Nowy sportowy model będzie dwumiejscowym coupe, które wyposażone zostanie w silnik Wankla. W dalszej perspektywie może pojawić się wersja wyposażona w turbo sprężarkę.

Mazda RX-7 pojawiła się na rynku w 1978 roku i była produkowana do 2002 roku. Następca tego auta, czyli model RX-8 zaczął zjeżdżać z taśmy produkcyjnej w 2003 roku. Niepotwierdzone informacje mówię, że nowy sportowy samochód może pojawić się pod nazwą RX-9.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.