mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda na czysto

Mazda na czysto

Japoński producent otrzymał zgodę na budowę pierwszej stacji do tankowania wodoru. Od końca lutego będzie ona dostarczać energię dla aut testowych.

Mazda na czysto

Stacja będzie zlokalizowana w pobliżu siedziby firmy w Hiroszimie, co ułatwi zaopatrywanie pierwszych samochodów napędzanych tym gazem. Są to nie tylko auta osobowe, ale również lekkie samochody dostawcze, w których zamontowano silnik Wankla. Wśród pierwszej grupy aut znajduje się między innymi Mazda RX-8 z rotacyjnym silnikiem na wodór. W przypadku braku gazu jednostka ta może być również zasilana konwencjonalnym paliwem.

Gaz jest dostarczany do stacji i składowany pod ciśnieniem 200 barów, a następnie dodatkowo sprężany do 350 barów przed tankowaniem do zbiornika w samochodzie. Stacja jest kolejnym krokiem Mazdy w kierunku upowszechnienia wodoru jako zastępczego źródła energii i wdrożenia go do powszechnego użytku w urzędach publicznych i firmach japońskich do 2007 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
W połowie roku 1982 roku projekt nowoczesnej, przednionapędowej Skody otrzymał zielone światło od ministerstwa oraz bardzo szybki termin wdrożenia do produkcji wieloseryjnej na początek sezonu 1985. W ten sposób powstała popularna Skoda Favorit.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech