mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda na czysto

Mazda na czysto

Japoński producent otrzymał zgodę na budowę pierwszej stacji do tankowania wodoru. Od końca lutego będzie ona dostarczać energię dla aut testowych.

Mazda na czysto

Stacja będzie zlokalizowana w pobliżu siedziby firmy w Hiroszimie, co ułatwi zaopatrywanie pierwszych samochodów napędzanych tym gazem. Są to nie tylko auta osobowe, ale również lekkie samochody dostawcze, w których zamontowano silnik Wankla. Wśród pierwszej grupy aut znajduje się między innymi Mazda RX-8 z rotacyjnym silnikiem na wodór. W przypadku braku gazu jednostka ta może być również zasilana konwencjonalnym paliwem.

Gaz jest dostarczany do stacji i składowany pod ciśnieniem 200 barów, a następnie dodatkowo sprężany do 350 barów przed tankowaniem do zbiornika w samochodzie. Stacja jest kolejnym krokiem Mazdy w kierunku upowszechnienia wodoru jako zastępczego źródła energii i wdrożenia go do powszechnego użytku w urzędach publicznych i firmach japońskich do 2007 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!