mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda przyszłości zaprojektowana przez Polaka

Mazda przyszłości zaprojektowana przez Polaka

23 czerwca, podczas gali finałowej w Warszawie, wręczone zostały nagrody w konkursie ZOOM-ZOOM Mazda Design. Zwycięzcą został Fryderyk Zyska za projekt samochodu inspirowanego ciałem kobiety.

Mazda przyszłości zaprojektowana przez Polaka
Triumfator dostanie w nagrodę miesięczny staż w pracowni Janusza Kaniewskiego oraz wyjazd na warsztaty Mazda Design. Ponadto, jury nagrodziło 11 finalistów ogólnopolskiego konkursu. Sześciu z nich już we wrześniu pojedzie na warsztaty kreatywności z Januszem Kaniewskim na Lazurowym Wybrzeżu.

W konkursie ZOOM-ZOOM Mazda Design mogli wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Głównym warunkiem złożenia pracy było ukończone 18 lat i złożenie swojego projektu między 26 kwietnia a 7 czerwca.
 
Uczestnicy mogli złożyć dowolną liczbę prac w dwóch kategoriach: samochód i element użytkowy do samochodu. W sumie zgłoszono 480 prac spełniających warunki regulaminu. Ponad 80% z nich zgłoszono w kategorii samochód. Pozostałe 20% to projekty przedstawiające różne pomysły na element użytkowy do samochodu, wśród których znalazły się m.in. projekty nowych kierownic w kształcie logotypu Mazdy, sposoby przewożenia damskich torebek i laptopów we wnętrzu samochodu, dodatkowe lampki do czytania oraz, wyjątkowo przydatne na większych zakupach, wózki montowane pod wymiar bagażnika.

Sześciu laureatów, którzy wyjadą na warsztaty kreatywności z Januszem Kaniewskim na Lazurowe Wybrzeże:

Kategoria samochód:
1. Maciej Meroniuk za projekt Coleopter, samochodu z możliwością podziału na dwie mobilne części
2. Emil Czumałowski za projekt Mazda - Kisame 2, czyli "rekin-demon"
3. Mateusz Wowk za projekt pojazdu trójkołowego z napędem elektrycznym

Kategoria element użytkowy do samochodu:
1. Michał Pilarczyk za pomysł inteligentnych lusterek
2. Tomasz Siemek za projekt roweru stworzonego z myślą o pojazdach typu coupe
3. Marcin Konicki za rozwiązanie MY WORLD 1, które łączy w sobie funkcję kluczyka, telefonu komórkowego, GPS, odtwarzacz audio oraz moduł pamięci indywidualnych ustawień samochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda konkurs design projektant

Podobne wiadomości:

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.