mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda stawia na silniki Wankla

Mazda stawia na silniki Wankla

Japoński producent samochodów marki Mazda poinformował kilka dni temu, że jego zespół inżynierów pracuje właśnie nad nową generacją silnika rotacyjnego. W pierwszych modelach pojawi się on jednak nie wcześniej jak w 2010 roku.

Mazda stawia na silniki Wankla

Druga generacja silnika o nazwie Renesis będzie dostarczać jeszcze więcej mocy niż dotychczasowa, przy zauważalnie mniejszym zużyciu paliwa. Nowa konstrukcja ma być jedną z flagowych produktów tej marki na najbliższe lata. Jej wstępna prezentacja odbyła się w zeszłym tygodniu podczas konferencji w Tokio.

W niedalekiej przeszłości pod logiem Mazdy pojawi się najprawdopodobniej nowoczesny silnik napędzany na wodór, którego szacowana moc wynosić będzie 250 koni mechanicznych. Zasięg tego silnika, opartego na konstrukcji Wankla, to ponad 400 kilometrów. Nadchodzący rok 2010 będzie dla japońskiego producenta bardzo przełomowy. Wtedy też na rynku pojawią się nowe generacje silników zasilanych benzyną, w których zwiększono o ponad 20 procent ekonomikę jazdy, a osiągi podciągnięto od 15 do 25 procent. W menu japońskiego producenta na nadchodzące lata znajdą się także "czyste" diesle. Będą to silniki wysokoprężne, spełniające nowe restrykcyjne normy amerykańskie oraz nadchodzące Euro6.

Przez nadchodzące cztery lata oprócz silników, Mazda zamierza odświeżyć swoją gamę modeli. Począwszy od prezentowanej niedawno Mazdy2, niebawem światło dzienne ujrzy nowa odsłona modelu Mazda6, zbudowana na platformie najnowszego Mondeo. To nie koniec planów, bowiem japoński producent zamierza jeszcze wprowadzić do sprzedaży miejskie auto z segmentu A.

Czytaj także:

Całkowicie nowa Mazda2 (2007-02-13)

800-tysięczna Mazda MX-5 (2007-02-07)

Mazda i azjatyckie najbardziej niezawodne  (2007-01-29)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~komentator 2007-04-14

ta Mazda jest bardzo ładna .ładny ma przud

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.