mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda w Czechach i na Słowacji

Mazda w Czechach i na Słowacji

Europejski oddział Mazdy przejmie w tym roku dystrybucję aut w Czechach oraz na Słowacji. Do tej pory sprzedażą aut marki Mazda oraz części zamiennych na obu rynkach zajmowała się niezależna firma Auto Palace Praha.

Informację taką podał do publicznej wiadomości Philip Waring, wice prezes ds. sprzedaży Mazda Motor Europe, podczas swojego pobytu w Pradze. Rozpoczęcie działalności spółek należących do japońskiego koncernu nastąpi jednak dopiero od października. Obecna sieć dealerów ma zostać powiększona o nowe placówki, a firma Auto Palace Praha będzie kontynuować sprzedaż w swoich salonach w Pradze i Bratysławie.

W ostatniej dekadzie Mazda powiększyła liczbę swoich krajowych placówek w Europie z dwóch w 1995 r. do 11 obecnie. Łącznie ta japońska marka jest obecna na 38 rynkach europejskich, poprzez własne spółki oraz firmy niezależne. W latach 2001-2004 Mazda należała do najdynamiczniej rozwijających się marek na Starym Kontynencie.

Niestety, już od pewnego czasu nie ma istniejącego w Polsce przedstawicielstwa Mazdy, choć wciąż działają salony, w których można nabyć Mazdę. Może decyzja MME o utworzeniu swojego przedstawicielstwa u naszych południowych sąsiadów oznacza skierowanie większej uwagi na rynki Europy Środkowowschodniej. A w końcu Polska, mimo kryzysu, wciąż pozostaje największym rynkiem tego regionu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
W polskich salonach lada moment zamelduje się Kia Stinger - rasowe gran turismo prosto z Korei Południowej. Polski importer opublikował oficjalny cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech