mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda zwiększy produkcję CX-5

Mazda zwiększy produkcję CX-5

Widać, że model CX-5 robi furorę na rynku. A dowodem na to jest fakt, że japoński producent zamierza zwiększyć produkcję tego modelu. Wzrośnie również produkcja silników SKYACTIVE.

Mazda zwiększy produkcję CX-5
Mazda uruchomiła druga linię produkcyjną, co pozwoli na zwiększenie produkcji z 200 tys. egzemplarzy do 240 tys. rocznie. Wszytko to udało się osiągnąć dzięki modernizacji linii produkcyjnej w zakładzie Ujina, dzięki opracowanemu przez Mazdę systemowi produkcji "innowacja Monotsukuri". System ten to dążenie do osiągnięcia ekonomii skali i elastyczności, które pozwalają na szybkie reagowanie na zmiany trendów rynkowych. Odbywa się to na różnych obszarach takich jak procesy produkcji, rozwoju czy zakupów.

Mazda CX-5 to pierwszy model, w którym japoński producent zastosował swoją najnowszą technologię SKYACTIVE. Sprzedaż tego modelu rozpoczęła się w lutym tego roku i okazało się, że liczba zamówień przekroczyła szacunki Mazdy. Spowodowało to, że Mazda skorygowała plan sprzedażowy CX-5 na rok 2012 ze 160 tys. sztuk na 190 tys. sztuk.

„Cieszy mnie wysoka ocena, jaką użytkownicy z całego świata wystawiają modelowi CX-5. Zwiększamy produkcję, ponieważ zależy nam, aby klienci jak najkrócej oczekiwali na zamówione auta. Pomoże nam to wdrożyć elastyczny system produkcji umożliwiający wytwarzanie produktów SKYACTIV nowej generacji w Zakładzie Ujina nr 1. To dowód na konsekwentną optymalizację procesów produkcji przez Mazdę”,powiedział prezes zarządu i dyrektor generalny Takashi Yamanouchi.


Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda CX-5
Mazda CX-5
Cena podstawowa już od: 95 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mazda 6 – pierwszy teaser

auto motor i sport 0000-00-00

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross