mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > McBraida zainwestuje na Podkarpaciu

McBraida zainwestuje na Podkarpaciu

McBraida Polska Sp. z o.o. zainwestuje ponad 15,5 mln zł i zatrudni co najmniej 20 pracowników w związku z uruchamianą w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC produkcją komponentów do silników lotniczych. Projekt realizowany będzie na terenach w pobliżu Lotniska Jasionka w Rzeszowie.

McBraida zainwestuje na Podkarpaciu
McBraida Polska Sp. z o.o. została utworzona przez. McBraida PLC (Anglia) jako spółka celowa dla realizacji nowego projektu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. McBraida PLC, 100-procentowy udziałowiec McBraida Polska Sp. z o.o., od 1954 roku jest dostawcą precyzyjnych komponentów dla przemysłu lotniczego w skali globalnej do silników Rolls-Royce instalowanych m.in. w samolotach: Airbus, Boeing, Gulfstream i helikopterach AgustaWestland. Spółka wykorzystuje najnowocześniejsze technologie zapewniające światowej klasy standardy produkcyjne w zakresie obróbki części o różnorodnym przekroju i średnicy oraz kompleksowe usługi i efektywne wsparcie techniczno-eksploatacyjne, od koncepcji poprzez cały okres rozwoju produktu.

Na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo - Technologicznego AEROPOLIS objętego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO – PARK MIELEC (Podstrefa Trzebownisko) McBraida Polska Sp. z o.o. planuje zrealizować nowy projekt inwestycyjny polegający na zakupie niezabudowanej działki, wybudowaniu na niej zakładu produkcyjnego oraz zakupie maszyn i urządzeń. Realizacja projektu umożliwi uruchomienie na terenie Strefy produkcji zaawansowanych technologicznie elementów do silników lotniczych oraz innych komponentów dla przemysłu lotniczego. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2014 r.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.