mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
"Możemy potwierdzić, że McLaren nie negocjuje z Apple w odniesieniu do wszelkich potencjalnych inwestycji. Jak możecie się spodziewać charakter naszej marki jest taki, że regularnie negocjujemy poufnie i tak też pozostanie" - ironizował rzecznik koncernu McLarena.

Financial Times donosi jednak, że Apple rozważa dwa scenariusze - całkowite przejęcie producenta z Woking lub zainwestowanie sporych pieniędzy w McLarena. Brytyjski dziennik powołuje się na trzy anonimowe osoby. Negocjacje w sprawie przejęcia brytyjskiego producenta miały rozpocząć się kilka miesięcy temu.

Apple od ponad dwóch lat pracuje nad technologią jazdy autonomicznej i przejęcie McLarena pozwoli przyspieszyć badania oraz być może wprowadzenie na rynek owianego legendami iCara. Zakup marki z Woking to dostęp do technologi, linii montażowych i szerokiej gamy patentów. Financial Times szacuje, że obecna wartość McLaren Technology Group to od 1 do 1,5 miliard funtów brytyjskich, czyli ok. 4,99-7,48 miliarda złotych. Warto dodać, że byłaby to największa inwestycja amerykańskiego koncernu od 2014 roku, kiedy to Apple za kwotę blisko 2,3 mld euro zakupiło firmę Beats Electronics.

Oczywiście tak, jak rzecznik McLarena, tak i Apple nie chcą komentować doniesień brytyjskiego dziennika. Wszystko dla tego, że nie ma o czym mówić, a doniesie Financial Times to tylko plotki. Z drugiej strony powód jest prosty - klauzula w umowach, które nakazują utrzymanie negocjacji w tajemnicy po obu stronach.

Najważniejsze pytanie brzmi jednak, jaka przyszłość czeka zespół McLarena w F1, jeśli koncern zostanie przejęty przez Apple. Nie od dziś wiadomo, że Formuła 1 to bardzo kosztowny sport i menadżerowie Apple mogą kręcić nosem w tej sprawie. Przy poszukiwaniu oszczędności przez amerykański koncern może się okazać, że przed końcem dekady McLaren odejdzie z Formuły 1. A na tym wiele straci F1, z którego odejdzie jeden z najbardziej utytułowanych zespołów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o McLaren
Tematy w artykule: Apple McLaren

Podobne wiadomości:

Apple pracuje nad samochodem - kolejne plotki

Apple pracuje nad samochodem - kolejne plotki

Technika 2016-01-11

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.