mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > McLaren bez punktów

McLaren bez punktów

Startujący do miana mistrza w kategorii konstruktorów, zespół McLaren, w świetle decyzji FIA stracił wszystkie zebrane dotąd punkty. Na dodatek kasa teamu zostanie uszczuplona o niemałą kwotę rzędu 100 milinów dolarów.

McLaren bez punktów

W czwartek odbyły się obrady Światowej Komisji Sportów Motorowych FIA w Paryżu. To właśnie tam została podjęta decyzja, która okazałą się być największą karą w historii tego sportu. Walczący o tytuły mistrza w klasyfikacji konstruktorów team McLaren został ukarany odebraniem wszystkich punktów, które zdobyli dla niego kierowcy, zajmując punktowane miejsca.

Dodatkowo nałożono karę finansową rzędu 100 milionów dolarów. A wszystko przez odkrytą niedawno aferę szpiegowską. Raport w wynikami prac konstrukcyjnych nad nowym bolidem Ferrari znalazły się w niewyjaśnionych okolicznościach w rękach projektanta McLarena. Prawdopodobnie zostały one przekazane przez jednego z byłych pracowników teamu Ferrari.

Kierowcy teamu McLaren: Lewis Hamilton i Fernando Alonso nie stracą punktów, które zdobyli we wszystkich wyścigach. Od przyszłego sezonu bolidy brytyjskiego teamu będą poddawane przed każdym wyścigiem szczegółowym kontrolom. Wszystko po to, żeby sprawdzić czy nie znajdą się tam rozwiązania opracowane przez szefów technicznych Ferrari.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando