mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > McLaren testuje na Nurburgringu

McLaren testuje na Nurburgringu

McLaren pokłada ogromne nadzieje w sowich drogowych autach. Pierwszym z nowej gamy aut, która stopniowo będzie się powiększać jest MP4-12C. Na bazie tego modelu powstał samochód mający walczyć o najwyższe cele na torach całego świata - MP4-12C GT3. Auto zostało ostatnio przyłapane na Nurburgringu.

McLaren testuje na Nurburgringu
McLaren w tym roku wystawił model MP4-12C GT3 podczas 24-godzinnego wyścigu w Spa. Producent aut z Woking widać cały czas udoskonala swoją wyścigówkę, gdyż auto zostało zauważone ostatnio na Nurburgringu. Firma planuje stworzyć 20 egzemplarzy torowej wersji swojego drogowego auta. Testy na Nurburgringu mogą sugerować, że brytyjska marka chce wystawić swój samochód podczas przyszłorocznego wyścigu 24h Nurburgring.

McLaren MP4-12C GT3 jest wyposażony w ten sam podwójnie doładowany silnik V8, który pracuje pod maską cywilnej wersji. Motor został jednak nieznacznie zmodyfikowany na potrzeby wyścigów. Samochód posiada sterowaną łopatkami przy kierownicy skrzynię biegów Ricardo, która również została zmieniona na potrzeby motorsportu. Auto jest o 100 mm szersze od drogowej wersji i posiada zawieszenie podobne do tego z bolidów F1 McLarena.

Podobne wiadomości:

McLaren 570S GT4 i Sprint - wyścigowe typy

McLaren 570S GT4 i Sprint - wyścigowe typy

Samochody luksusowe 2016-03-16

Audi R8 GT i Lexus LFA na Nürburgringu

auto motor i sport 0000-00-00

R8 i LFA udowadniają, że nie trzeba nazywać się Ferrari czy Lamborghini, żeby stworzyć spektakularne auto. Potrafi ą to także wielkie koncerny. I to jak! Specjalnie dla nas dwa demony - każdy z silnikiem V10 - dają z siebie wszystko.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.