mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mecacontrol w Dąbrowie Górniczej

Mecacontrol w Dąbrowie Górniczej

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstaje nowy zakład produkcyjny, należący do hiszpańskiej spółki Mecacontrol, produkującej elementy wtryskiwane z tworzyw sztucznych i aluminium m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego.

Mecacontrol w Dąbrowie Górniczej

We wrześniu 2006r. podpisano umowę z generalnym wykonawcą inwestycji, który do końca roku wykonał w całości prace projektowe. Po względnie długim okresie oczekiwania na pozwolenie na budowę, wiosenną porą ruszyły prace budowlane, prowadzone od samego początku w ostrym tempie. Widać już część biurową i konstrukcję hali produkcyjnej.  Ostateczne oddanie zakładu do eksploatacji przewidziane jest na ostatnie miesiące roku.
Mecacontrol zainwestuje w budowę prawie 8,5 mln euro i zatrudni 50 osób.

Spółka działa na rynku hiszpańskim od 1991r., jako grupa trzech firm zajmujących się produkcją elementów wtryskiwanych z tworzyw sztucznych i aluminium, głównie na potrzeby przemysłu samochodowego i AGD.
Firma zamierza produkować głównie na potrzeby grupy Ficosa w Polsce oraz na eksport do krajów Europy Zachodniej, gdzie ma już zapewniony zbyt. Owocne i satysfakcjonujące doświadczenie współpracy z klientami takimi jak: Suzuki, Valeo, Bosch, Schneider i Moulinex z pewnością umożliwi spółce poszerzenie grona klientów w dalszej przyszłości i ułatwi znalezienie partnerów na rynku polskim.

Przeczytaj także:

Cooper Standard w Myślenicach (2007-09-28)

Hiszpanie w Dąbrowie Górniczej (2006-08-02)


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~witam 2007-11-09

czy ktoś wie gdzie można składać cv do mecacontrol

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Firma Continental kojarzona dotąd głównie z produkcji ogumienia rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy typu HUD przeznaczonych dla samochodów ze stromo nachyloną przednią szybą. Rozwiązanie trafi do nowych modeli Mazdy.