mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Megane i Logan napędzają sprzedaż Renault

Megane i Logan napędzają sprzedaż Renault

W 2004 roku grupa Renault, wraz z markami Dacia i Samsung, sprzedała łącznie 2.488.523 aut, co zapewniło jej udział w światowym rynku na poziomie 4,1 proc.

Oczywiście głównym rynkiem sprzedaży pozostają kraje Europy Zachodniej, gdzie Renault już siódmy rok z rzędu zajmuje pierwszą pozycję pod względem sprzedaży aut osobowych i lekkich dostawczych z udziałem 10,8% oraz trzeci rok z rzędu czołowę lokatę wśród samych tylko aut osobowych (10,3%).

Poza Europą Zach. sprzedaż Renault wyniosła 676.870 egzemplarzy, wzrost o 16,4%. W Europie Środkowej z liczbą 108.443 sprzedanych aut Renault zajmuje drugie miejsce z udziałem w rynku w wysokości 10,4%

Megane okazał się kolejny już rok najlepiej sprzedawanym modelem na europejskim rynku, zaś bardzo dobry start miał również Modus, na którego zaledwie po kilku miesiącach przyjęto już 80 tys. zamówień w Europie Zach. Równie dobrze rozpoczęłą się sprzedaż Dacii Logan, jak dotąd oferowanej wyłącznie na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, na którą przyjęto już 40 tys. zamówień. Ten rok powinien być jednak zdecydowanie lepszy dla tego modelu. W 2005 roku będzie on do nabycia w kilku nowych krajach, w Polsce, Ukrainie i na Słowenii, a od połowy roku również w większości państw Europy Zach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa
Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa
Kierowcy jadący przez Ostrów Wielkopolski mogą odetchnąć z ulgą. Brakujący odcinek obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego o długości 13 km jest już gotowy do użytku. Jadąc drogą ekspresową S11 można całkowicie ominąć centrum miasta.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech