mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Meiller Polska obok MANa

Meiller Polska obok MANa

Około 20 mln zł wyda spółka Meiller Polska na budowę na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Niepołomicach zakładu produkującego przyczepy, naczepy oraz nadwozia do samochodów ciężarowych. Inwestor otrzymał zezwolenie na działalność pod koniec ubiegłego tygodnia.

Meiller Polska, firma z niemieckim kapitałem zakupiła teren ponad blisko 2,4 ha. Spółka zamierza rozpocząć budowę zakładu, w którym zatrudni co najmniej 27 osób.

Meiller Polska to pierwsza firma spośród poddostawców koncernu MAN, która zdecydowała się ulokować w pobliżu niemieckiego koncernu. MAN w czerwcu br. rozpoczął już budowę fabryki w Niepołomicach. Zarządzający Krakowską SSE spodziewają się następnych inwestycji.

Zezwolenie wydane spółce Meiller Polska jest ósmym zezwoleniem wydanym przez KPT w tym roku oraz 42 wydanym dotychczas. Łączne zadeklarowane przez przedsiębiorstwa nakłady inwestycyjne wynoszą około 500 mln zł, a zatrudnienie ponad 4 tys. nowych miejsc pracy.

Przeczytaj także:

MAN: Niepołomice ruszają (2006-06-20)

MAN w krakowskiej strefie (2005-09-14)

 


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~rob 2007-08-12

wiecie gdzie jest nabór

~wiktor 2007-08-08

No właśnie,czy ktoś wie co z tym Meillerem, jest nabór,czy nie?

~jajcarz 2007-06-24

skąd wezmą tych pracowników już MAN ma problemy z zatrudnienim pracowników

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.