mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Wielicki Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będzie w tym roku (dokładnie w niedzielę 6 marca) rozegrany po raz piąty, więc to będzie skromny jubileusz tych zawodów. Ogólnopolski superoes w pożyteczny sposób wypełni kilkutygodniową przerwę między dwiema pierwszymi rundami Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – zauważa Edmund Oprocha, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
Honorowymi gośćmi 5. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będą Rodzice Janusza - Państwo Helena i Jan Kuligowie oraz Poseł na Sejm RP, Beata Bublewicz – córka Mariana. Zawody mają oficjalne wsparcie ze strony władz Wieliczki i powiatu wielickiego. Bez tej wszechstronnej pomocy nie byłoby szans na przeprowadzenie Memoriału. Patronat medialny objęły Radio RMF FM, Telewizja Polska – oddział w Krakowie oraz „Dziennik Polski”.

Istotną nowością jest ulokowanie bazy imprezy w nowej i okazałej Hali Sportowej „Solne Miasto” przy ul. Solidarności. Załogi będą startować z parkingu przy tej hali i pojadą trasą skomponowaną inaczej, niż we wcześniejszych edycjach. Najważniejsza zmiana to ulokowanie mety na Górnym Rynku. Park serwisowy będzie mieścić się (jak w ubiegłych latach) na dawnym dworcu autobusowym.

Organizatorzy przyznają, że ustanowienie dwutygodniowego odstępu od inaugurującego sezon Rajdu Lotos ma swoje ważne uzasadnienie nie tylko w chęci dania odpoczynku załogom, które rywalizowały na Kaszubach. Wielickie służby drogowe będą dzięki terminowi marcowemu mieć czas na uporządkowanie nawierzchni ulic, którymi wytyczono trasę superoesu (do tej pory trwają tam jeszcze roboty, związane z układaniem podziemnej infrastruktury).

Wśród wielu atrakcji, przygotowywanych przez Automobilklub Krakowski, będzie m.in. pokazowy przejazd załóg VIP. Do zbudowanej przed rokiem repliki Forda Focusa WRC mają wsiąść Jan Kulig – ojciec Janusza wraz z 14-letnia wnuczką, Pauliną (córką Janusza).

W nowej formule impreza będzie mieć dwudniowy program. W sobotę 5 marca od godz. 12 będzie rozgrywany Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla amatorów. Start i meta tego KJS – przy Hali Sportowej, zaś na placu o betonowej nawierzchni przy pobliskiej ul. Jedynaka odbędzie się dwukrotny przejazd próby sportowej o dystansie 1 km. Wicedyrektor organizacyjny Andrzej Garycki podkreśla, że będzie to nawiązanie do tradycji amatorskich rajdów, rozgrywanych w latach 2004-2006 pod nazwą „Kręciołek Wielicki”.

Bliższe szczegóły podają strony internetowe www.automobilklub.krakow.pl oraz www.superos.pl.

Podobne wiadomości:

50 lat latania bokami

auto motor i sport 0000-00-00

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando