mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Menedżer Roku i Inwestycja Roku branży motoryzacyjnej

Menedżer Roku i Inwestycja Roku branży motoryzacyjnej

8 czerwca br. podczas VI edycji Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego AutoEvent 2010, Polska Izba Motoryzacji przyznała tytuł „Menedżer Roku” oraz „Inwestycja Roku”. Tytuł „Menedżera Roku 2009” otrzymał Andrzej Korpak, dyrektor zakładu General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. Natomiast na „Inwestycję Roku 2009” wybrano inwestycję firmy Gedia Assembly w Nowej Soli.

Menedżer Roku i Inwestycja Roku branży motoryzacyjnej
Tytuł „Menedżera Roku 2009” otrzymał Andrzej Korpak za wkład w rozwój przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Andrzej Korpak od 1 kwietnia 2010 r. piastuje stanowisko Dyrektora fabryki General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. Wcześniej był Dyrektorem fabryki ISPOL w Tychach.

Za najlepszą Inwestycję Roku 2009 została uznana inwestycja firmy Gedia Assembly w Nowej Soli (producent blaszanych elementów konstrukcji samochodowych). Wartość Inwestycji Grupy Gedia wyniosła łącznie 23 miliony Euro. Inwestycja ta polegała na rozbudowie i modernizacji obecnego już zakładu. Rozbudowa ta pozwoli na instalację jednej z dwóch nowych pras, które w tym roku zakupi GEDIA Poland. Będą to prasy transferowe o nacisku 630 i 1.100 ton. Nowe maszyny, zamówione specjalnie pod potrzeby zakładu pozwolą nie tylko na zwiększenie mocy wytwórczych zakładu, ale równie na powrót do 3 zmianowego systemu pracy (obecnie niewielka część firmy pracuje w systemie 4 zmianowym,  który jest dość ryzykowny i niewygodny dla pracowników).Polska Izba Motoryzacji przyznała także dwie Nagrody Specjalne dla dwóch szczególnych osobowości rynku przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

Nagroda Specjalna za wkład w rozwój koncernu Volkswagen w Polsce została przyznana Jensowi Ocksenowi, który w tym roku kończy swoją czteroletnią kadencję na stanowisku Prezesa Volkswagen Poznań.

Kolejna Nagroda Specjalna, za wybitne osiągnięcia jako pracodawcy, oraz związany z tym rozwój Grupy Faurecia w Polsce, przyznana została Bruno Jonczykowi. Obecnie Bruno Jonczyk pełni funkcję Prezesa Zarządu w spółkach Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim i w Legnicy. Pod jego kierownictwem obie spółki odnoszą spektakularne sukcesy stając się wzorem dla innych zakładów z Grupy (wzrost sprzedaży 2008/2009 wyniosła dla Gorzowa 42% a dla Legnicy 22%). Jednocześnie Bruno Jonczyk pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego Faurecia na Rosję.

Podobne wiadomości:

Gliwicka fabryka Opla przeżywa oblężenie

Gliwicka fabryka Opla przeżywa oblężenie

Aktualności 2016-05-19

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Aktualności 2015-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.