mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes: 600 autobusów do Moskwy

Mercedes: 600 autobusów do Moskwy

Firma EvoBus wchodząca w skład koncernu DaimlerChrysler otrzymała z Moskwy zamówienie na 600 autobusów Conecto H. Pierwsze egzemplarze modelu służącego do przewozów regionalnych trafią do miejskiej komunikacji autobusowej Mostransavto jeszcze w tym roku. Pozostała część Conecto H uzupełni flotę na początku 2007 roku.

Mercedes: 600 autobusów do Moskwy

Autobusy przeznaczone dla Moskwy produkowane będą w tureckiej fabryce Hosdere w Stambule. Silniki i skrzynie biegów pochodzić będą natomiast z niemieckich zakładów koncernu DaimlerChrysler w Mannheim.

Zakupione prze moskiewskiego przewoźnika wysokopodłogowe modele Conecto H na pokładzie mają 52 miejsca siedzące. Wyposażone są w silniki OM 457 hLA o mocy 300 KM i spełniają normy emisji spalin Euro3. Dwunastometrowe Mercedesy posiadają również manualną sześciostopniową skrzynię biegów, ciśnieniowy układ hamulcowy współpracujący z systemami ABS i ASR.

Sprzedaż modelu Conecto H rozpoczęła się w 1997 roku. Od tego czasu na rynek omnibusów trafiło ponad 6500 egzemplarzy tego autobusu.

Czytaj także:

Autobusy Mercedesa do Brazylii 2006-08-10

Mercedes wyprodukował 3 miliony ciężarówek 2006-07-31


Podobne wiadomości:

Mercedes wyprodukował 3 miliony ciężarówek

Mercedes wyprodukował 3 miliony ciężarówek

Aktualności 2006-07-31

Autobusy Mercedesa do Brazylii

Autobusy Mercedesa do Brazylii

Aktualności 2006-08-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.