Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes A Klasa: 1,5 mln w 9 lat

Mercedes A Klasa: 1,5 mln w 9 lat

W fabryce Rastatt koncernu DaimlerChrysler wyprodukowany został 1,5-milionowy egzemplarz najmniejszego modelu Mercedesa A Klasy. Budowa tego samochodu trwa nieprzerwanie od 9 lat.

Mercedes A Klasa: 1,5 mln w 9 lat
Pierwsza seria produkcji A Klasy trwała od 1997 do 2004 roku. W tym okresie produkcja pierwszej generacji modelu osiągnęła poziom 1,1 mln sztuk. Druga generacja samochodu, która w Rastatt zaczęła być budowana od września 2004 roku i trwa do dnia dzisiejszego została wyprodukowana w liczbie 371 700 egzemplarzy.

Dotychczasowa historia modelu A Klasy miała niemniej burzliwy przebieg jak historia życia gwiazd sportu i show-biznesu, które to były honorowymi patronami tego samochodu – Christina Aguilera, Boris Becker, Franz Beckenbauer. Pomimo świetlanej przyszłości jaką zapowiadana temu modelowi przed wprowadzeniem go do seryjnej sprzedaży Mercedes A Klasy – głównie za sprawą nieprzyjemnego dla niemieckiej marki słynnego „testu łosia” okazał się w opinii klientów autem średnio interesującym. Z biegiem czasu samochód jednak zyskiwał na popularności, by aktualnie stać się jednym z najlepiej sprzedających się modeli producenta.

Jubileuszowy, 1,5-milionowy egzemplarz Mercedesa A Klasy w wersji wyposażeniowej Classic został wyposażony w silnik Diesla 1.8 l. CDI. Samochód trafi do sprzedaży na rynek niemiecki.

W zakładach Rastatt od 2005 roku montowana jest również nowa seria większego modelu Mercedesa B Klasy. Fabryka zatrudnia 6 500 pracowników zaś kolejne 1 200 osób pracuje w firmach poddostawców zakładu.

Dowiedz się więcej o modelu Mercedes A Klasa

Czytaj także:

Nowa generacja A-klasy 2004-06-22

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 88 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

„Drift mode” w Mercedesach AMG

„Drift mode” w Mercedesach AMG

Technika 2016-10-06

Komentuj:

~CWF 2006-12-04

Brawo,DaimlerChrysler! PS.Koledzy z portalu się pomylili.Kiedy projektowano II generację Klasy A produkcja pierwszego modelu została przerwana.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny
Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny
Kilka dni temu zadebiutowała uterenowiona wersja flagowego modelu Volvo. Auto jest droższe od zwykłej wersji V90 o 8 tys. zł.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj