mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid został ciężarówką roku 2011

Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid został ciężarówką roku 2011

Nowym samochodem ciężarowym roku 2010 został nowy Mercedes Atego BlueTec Hybrid. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się na Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze. Jury podkreśliło, że wybór był podyktowany w dużej mierze rozwiązaniami, służącymi trosce o środowisko naturalne.

Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid  został ciężarówką roku 2011
Nowy Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid, przeznaczony głównie do transportu miejskiego i na niedużych odległościach jest wyposażony kilka rozwiązań zmniejszających poziom emisji spalin. Dwa główne to ultranowoczesny hybrydowy silnik, który charakteryzuje się zmniejszonym nawet o 15 proc. poziomem  zużycia paliwa oraz system oczyszczania spalin poprzez ich wtórną recyrkulację – SRC. Wysoko oceniono także fakultatywnie montowany system „stop-start”.
 
Przewodniczący jury Gianenrico Griffini uzasadniał przyznanie nagrody Mercedesowi tym, że nagroda jest co roku dla samochodu ciężarowego, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy najbardziej przyczynił się do transportu drogowego, efektywności w zakresie innowacji, komfortu, bezpieczeństwa, właściwości jezdnych, zużycie paliwa oraz redukcji emisji spalin. 
 
- Mercedes-Benz dostarczył nowy pojazd średniej ładowności, charakteryzujący się innowacyjnym napędem. Z jednej strony ciężarówka ta może być wyposażona w dobrze zestrojony konwencjonalny silnik spalinowy, z drugiej strony do Atego można zamontować alternatywny rodzaj napędu - napęd hybrydowy – powiedział Griffini. 
 
O ocenie zaważył także nowoczesny, nawiązujący do większych modeli: Actrosa i Axora wygląd a także rozwiązania pochodzące od większych ciężarówek oraz wysoki komfort pracy dla kierowcy jaki oferuje hybrydowy Atego.

Podobne wiadomości:

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Aktualności 2017-03-13

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla...

Premiery 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.