mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid został ciężarówką roku 2011

Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid został ciężarówką roku 2011

Nowym samochodem ciężarowym roku 2010 został nowy Mercedes Atego BlueTec Hybrid. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się na Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze. Jury podkreśliło, że wybór był podyktowany w dużej mierze rozwiązaniami, służącymi trosce o środowisko naturalne.

Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid  został ciężarówką roku 2011
Nowy Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid, przeznaczony głównie do transportu miejskiego i na niedużych odległościach jest wyposażony kilka rozwiązań zmniejszających poziom emisji spalin. Dwa główne to ultranowoczesny hybrydowy silnik, który charakteryzuje się zmniejszonym nawet o 15 proc. poziomem  zużycia paliwa oraz system oczyszczania spalin poprzez ich wtórną recyrkulację – SRC. Wysoko oceniono także fakultatywnie montowany system „stop-start”.
 
Przewodniczący jury Gianenrico Griffini uzasadniał przyznanie nagrody Mercedesowi tym, że nagroda jest co roku dla samochodu ciężarowego, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy najbardziej przyczynił się do transportu drogowego, efektywności w zakresie innowacji, komfortu, bezpieczeństwa, właściwości jezdnych, zużycie paliwa oraz redukcji emisji spalin. 
 
- Mercedes-Benz dostarczył nowy pojazd średniej ładowności, charakteryzujący się innowacyjnym napędem. Z jednej strony ciężarówka ta może być wyposażona w dobrze zestrojony konwencjonalny silnik spalinowy, z drugiej strony do Atego można zamontować alternatywny rodzaj napędu - napęd hybrydowy – powiedział Griffini. 
 
O ocenie zaważył także nowoczesny, nawiązujący do większych modeli: Actrosa i Axora wygląd a także rozwiązania pochodzące od większych ciężarówek oraz wysoki komfort pracy dla kierowcy jaki oferuje hybrydowy Atego.

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Pierwszy milion dla C-klasy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.