mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid został ciężarówką roku 2011

Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid został ciężarówką roku 2011

Nowym samochodem ciężarowym roku 2010 został nowy Mercedes Atego BlueTec Hybrid. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się na Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze. Jury podkreśliło, że wybór był podyktowany w dużej mierze rozwiązaniami, służącymi trosce o środowisko naturalne.

Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid  został ciężarówką roku 2011
Nowy Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid, przeznaczony głównie do transportu miejskiego i na niedużych odległościach jest wyposażony kilka rozwiązań zmniejszających poziom emisji spalin. Dwa główne to ultranowoczesny hybrydowy silnik, który charakteryzuje się zmniejszonym nawet o 15 proc. poziomem  zużycia paliwa oraz system oczyszczania spalin poprzez ich wtórną recyrkulację – SRC. Wysoko oceniono także fakultatywnie montowany system „stop-start”.
 
Przewodniczący jury Gianenrico Griffini uzasadniał przyznanie nagrody Mercedesowi tym, że nagroda jest co roku dla samochodu ciężarowego, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy najbardziej przyczynił się do transportu drogowego, efektywności w zakresie innowacji, komfortu, bezpieczeństwa, właściwości jezdnych, zużycie paliwa oraz redukcji emisji spalin. 
 
- Mercedes-Benz dostarczył nowy pojazd średniej ładowności, charakteryzujący się innowacyjnym napędem. Z jednej strony ciężarówka ta może być wyposażona w dobrze zestrojony konwencjonalny silnik spalinowy, z drugiej strony do Atego można zamontować alternatywny rodzaj napędu - napęd hybrydowy – powiedział Griffini. 
 
O ocenie zaważył także nowoczesny, nawiązujący do większych modeli: Actrosa i Axora wygląd a także rozwiązania pochodzące od większych ciężarówek oraz wysoki komfort pracy dla kierowcy jaki oferuje hybrydowy Atego.

Podobne wiadomości:

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Aktualności 2017-01-10

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.