mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes-Benz Minibus

Mercedes-Benz Minibus

EvoBus, spółka należąca w całości do koncernu DaimlerChrysler AG i odpowiedzialna za produkcję oraz sprzedaż autobusów w Europie, zwiększyła na przełomie roku swoje udziały w firmie Karl Koch GmbH z początkowych 49% do 100%.

Całkowite przeniesienie własności było zagwarantowane umową już w roku 1998, gdy spółka EvoBus GmbH zakupiła pierwsze 49% udziałów. Aby zaznaczyć całkowitą przynależność do koncernu DaimlerChrysler, dotychczasowa firma Karl Koch GmbH zmieniła nazwę z dniem 1. lutego 2004 na „Mercedes-Benz Minibus GmbH“.

Całkowite przejęcie udziałów spółki Karl Koch GmbH jest kolejnym przykładem udoskonalania systemu produkcji i sprzedaży EvoBus. „Poprzez całkowite przejęcie firmy Karl Koch GmbH zyskamy więcej niż na dotychczasowej formie współpracy z naszym partnerem - specjalistą w dziedzinie wykonywania zabudów, z którym kooperujemy już od ponad 30 lat.” tyle Wolfgang Diez, prezez zarządu w spółce EvoBus GmbH i jednocześnie szef działu Autobusów koncernu DaimlerChrysler.

Spółka „Mercedes-Benz Minibus GmbH“ skupi się przede wszystkim na wykonywaniu przebudowy i zabudowy pojazdów Sprinter i Vario w kilku zakładach na terenie Niemiec i Francji. „Dzięki nowej nazwie podkreślamy, że nasze produkty pod względem designu, jakości i serwisu należą w 100% do marki Mercedes-Benz“ stwierdził Michael Göpfarth, dyrektor firmy „Mercedes-Benz Minibus GmbH“.

Mimo niekorzystnej sytuacji gospodarczej EvoBus umocnił w ubiegłym roku swą dominację na rynku europejskim w segmencie minibusów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!