mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes-Benz Polska na targach AUTOSTRADA-POLSKA

Mercedes-Benz Polska na targach AUTOSTRADA-POLSKA

Podczas XVII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach w dniach 10-13 maja br. Mercedes-Benz prezentuje pojazdy dla branży budowlanej i pojazdy specjalne. Stoiska Mercedes-Benz znajduje się na terenie zewnętrznym ZM 16, natomiast pojazdy Mercedesa można też oglądac na stoiskach partnerów: Gervasi, KH-Kipper (ZF 1, teren zewnętrzny) i Wielton (ZM 5, teren zewnętrzny).

Mercedes-Benz Polska na targach AUTOSTRADA-POLSKA
Samochody ciężarowe dla branży budowlanej to dla firmy Mercedes-Benz Polska kluczowy segment. Wzrost obrotów w roku 2010 w dużym stopniu był zasługą zwiększonej sprzedaży samochodów ciężarowych (niemal 1.900 sztuk), które w znacznej części przeznaczono właśnie dla branży budowlanej. Poza zwiększeniem swoich udziałów na rynku podstawowych pojazdów używanych w budownictwie drogowym, takich jak wywrotki na podwoziu Actrosa, czy lżejsze samochody Fuso Canter, istotnie wzrosła sprzedaż używanych w ciężkich warunkach samochodów specjalnych (takich jak Zetros) – ze 190 w roku 2009 do ponad 300 w 2010. Nic dziwnego, że branża budowlana pozostaje jednym z priorytetów rozwoju Mercedes-Benz Polska.
Na targach AUTOSTRADA-POLSKA Mercedes zaprezentuje cztery zróżnicowane samochody na podwoziu samochodu ciężarowego Actros w jego nowej wersji. Prezentowane modele są w wariantach trój- i czteroosiowych w wersjach 8x8, 6x6 oraz 6x4. Będzie można także porównać używane w budownictwie drogowym rodzaje zabudów, takie jak wywrotka tylnozsypowa czy dwustronna. Eksponowane samochody pozwolą zarówno na przyjrzenie się nowym rozwiązaniom zapewniającym komfort i dobre warunki pracy kierowcy, jak i tym usprawniającym działanie całej floty – zwłaszcza systemowi Fleetboard.
Na stanowisku Mercedes-Benz Polska eksponowane będą następujące modele:
1) Actros 3344 AK 6x6 wyposażony w wywrotkę dwustronną;
2) Zetros 2733 A 6x6 do zimowego utrzymania dróg wyposażony w  pług teleskopowy oraz posypywarko-solarkę,
3) Unimog LUG U20 4x4, wyposażony w wielofunkcyjną skrzynię ładunkową
4) Unimog U 400 Leistikow 4x4, wyposażony w wielofunkcyjną skrzynię ładunkową oraz zabudowę do czyszczenia studzienek ściekowych, myjkę wysokociśnieniową i polewaczkę drogową
5) Sprinter 4x4, 7-osobowy, z odkrytą skrzynia ładunkową.

Pojazdy prezentowane przez naszych partnerów:
1) Actros 4141 K 8x6 wyposażony w wywrotkę tylnozsypową (stanowisko GERVASI)  
2) Actros 2641 K 6x4 wyposażony w wywrotkę dwustronną (stanowisko HK-KIPPER)
3) Actros 4144K 8x6 wyposażony w wywrotkę tylnozsypową (stanowisko WIELTON)
Tematy w artykule: Unimog Actros ciężarowe Mercedes-Benz

Podobne wiadomości:

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Mercedes Citan 111 CDI – przedsiębiorczość z gwiazdą

Mercedes Citan 111 CDI – przedsiębiorczość z...

Testy samochodów 2015-12-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross