mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes-Benz Polska na targach AUTOSTRADA-POLSKA

Mercedes-Benz Polska na targach AUTOSTRADA-POLSKA

Podczas XVII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach w dniach 10-13 maja br. Mercedes-Benz prezentuje pojazdy dla branży budowlanej i pojazdy specjalne. Stoiska Mercedes-Benz znajduje się na terenie zewnętrznym ZM 16, natomiast pojazdy Mercedesa można też oglądac na stoiskach partnerów: Gervasi, KH-Kipper (ZF 1, teren zewnętrzny) i Wielton (ZM 5, teren zewnętrzny).

Mercedes-Benz Polska na targach AUTOSTRADA-POLSKA
Samochody ciężarowe dla branży budowlanej to dla firmy Mercedes-Benz Polska kluczowy segment. Wzrost obrotów w roku 2010 w dużym stopniu był zasługą zwiększonej sprzedaży samochodów ciężarowych (niemal 1.900 sztuk), które w znacznej części przeznaczono właśnie dla branży budowlanej. Poza zwiększeniem swoich udziałów na rynku podstawowych pojazdów używanych w budownictwie drogowym, takich jak wywrotki na podwoziu Actrosa, czy lżejsze samochody Fuso Canter, istotnie wzrosła sprzedaż używanych w ciężkich warunkach samochodów specjalnych (takich jak Zetros) – ze 190 w roku 2009 do ponad 300 w 2010. Nic dziwnego, że branża budowlana pozostaje jednym z priorytetów rozwoju Mercedes-Benz Polska.
Na targach AUTOSTRADA-POLSKA Mercedes zaprezentuje cztery zróżnicowane samochody na podwoziu samochodu ciężarowego Actros w jego nowej wersji. Prezentowane modele są w wariantach trój- i czteroosiowych w wersjach 8x8, 6x6 oraz 6x4. Będzie można także porównać używane w budownictwie drogowym rodzaje zabudów, takie jak wywrotka tylnozsypowa czy dwustronna. Eksponowane samochody pozwolą zarówno na przyjrzenie się nowym rozwiązaniom zapewniającym komfort i dobre warunki pracy kierowcy, jak i tym usprawniającym działanie całej floty – zwłaszcza systemowi Fleetboard.
Na stanowisku Mercedes-Benz Polska eksponowane będą następujące modele:
1) Actros 3344 AK 6x6 wyposażony w wywrotkę dwustronną;
2) Zetros 2733 A 6x6 do zimowego utrzymania dróg wyposażony w  pług teleskopowy oraz posypywarko-solarkę,
3) Unimog LUG U20 4x4, wyposażony w wielofunkcyjną skrzynię ładunkową
4) Unimog U 400 Leistikow 4x4, wyposażony w wielofunkcyjną skrzynię ładunkową oraz zabudowę do czyszczenia studzienek ściekowych, myjkę wysokociśnieniową i polewaczkę drogową
5) Sprinter 4x4, 7-osobowy, z odkrytą skrzynia ładunkową.

Pojazdy prezentowane przez naszych partnerów:
1) Actros 4141 K 8x6 wyposażony w wywrotkę tylnozsypową (stanowisko GERVASI)  
2) Actros 2641 K 6x4 wyposażony w wywrotkę dwustronną (stanowisko HK-KIPPER)
3) Actros 4144K 8x6 wyposażony w wywrotkę tylnozsypową (stanowisko WIELTON)
Tematy w artykule: Unimog Actros ciężarowe Mercedes-Benz

Podobne wiadomości:

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Aktualności 2016-01-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.