mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes Klasa R do poprawek

Mercedes Klasa R do poprawek

Jeden z nowszych produktów Mercedesa, Klasa R musi stawić się w serwisach dealerskich z powodu awarii. Jak donosi niemiecki, branżowy magazyn "Auto Motor und Sport", 11 800 egzemplarzy tego modelu ma wady mocowania pasów bezpieczeństwa i instalacji elektrycznej.

Mercedes Klasa R do poprawek

Pierwsza awaria obejmuje 3 800 samochodów w skali globalnej. W nich stwierdzono ubytki mocowania pasów bezpieczeństwa pojedynczych siedzeń w drugim rzędzie. Możliwość wystąpienia tego defektu dotyczy modeli wyprodukowanych w okresie od 3 stycznia do 4 marca 2006 roku.

Dowiedz się więcej o modelu Mercedes Klasa R

 

Druga usterka dotyczy już większej liczby pojazdów, łącznie 8000 na całym świecie. Według koncernu DaimlerChrysler w tych modelach została źle położona instalacja elektryczna i rozłożenie kabli.

W tym przypadku może dojść do spadku napięcia w samochodzie, co może przełożyć się na rozładowanie akumulatora  w momencie kiedy samochód jest nie użytkowany przez dłuższy czas. Problem ten może się pojawić w autach z przedziału produkcyjnego: 7 sierpnia 2005 – 15 luty 2006.

Czytaj także:

Panie i Panowie - R-klasa! 2005-03-24


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~CORNEK 2006-05-27

bo trza toyoty kupować a nie jakiś niemiecki szajs

~Rupel-klasse 2006-05-27

Znajomy ma s klase 2003rok i mu się psuje średnio raz na miesiąc a już dwa razy miał poważne awarie np. pompy paliwowej , turbospręzarki (diesel) czy elektroniki pokładowej

~proMerc 2006-05-27

a moze na emeryturke jakiegos merca? Ostatni dzwonek, bo wkrotce kasa sie skonczy a mazenia zostaja. Mialem wiele aut (wzazystkie nowe, niestety zadnego japonca) i zawsze do czegos mozna sie przyczepic

~raiders 2006-05-27

merc to auto dla naiwnych drogi i lipa:( mam paru kolegów którzy dali się nabrać ale już ostatni raz

~Pablo 2006-05-26

zdarza się najlepszym i to nie tylko Mercedesowi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.