mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes Klasa R do poprawek

Mercedes Klasa R do poprawek

Jeden z nowszych produktów Mercedesa, Klasa R musi stawić się w serwisach dealerskich z powodu awarii. Jak donosi niemiecki, branżowy magazyn "Auto Motor und Sport", 11 800 egzemplarzy tego modelu ma wady mocowania pasów bezpieczeństwa i instalacji elektrycznej.

Mercedes Klasa R do poprawek

Pierwsza awaria obejmuje 3 800 samochodów w skali globalnej. W nich stwierdzono ubytki mocowania pasów bezpieczeństwa pojedynczych siedzeń w drugim rzędzie. Możliwość wystąpienia tego defektu dotyczy modeli wyprodukowanych w okresie od 3 stycznia do 4 marca 2006 roku.

Dowiedz się więcej o modelu Mercedes Klasa R

 

Druga usterka dotyczy już większej liczby pojazdów, łącznie 8000 na całym świecie. Według koncernu DaimlerChrysler w tych modelach została źle położona instalacja elektryczna i rozłożenie kabli.

W tym przypadku może dojść do spadku napięcia w samochodzie, co może przełożyć się na rozładowanie akumulatora  w momencie kiedy samochód jest nie użytkowany przez dłuższy czas. Problem ten może się pojawić w autach z przedziału produkcyjnego: 7 sierpnia 2005 – 15 luty 2006.

Czytaj także:

Panie i Panowie - R-klasa! 2005-03-24


Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~CORNEK 2006-05-27

bo trza toyoty kupować a nie jakiś niemiecki szajs

~Rupel-klasse 2006-05-27

Znajomy ma s klase 2003rok i mu się psuje średnio raz na miesiąc a już dwa razy miał poważne awarie np. pompy paliwowej , turbospręzarki (diesel) czy elektroniki pokładowej

~proMerc 2006-05-27

a moze na emeryturke jakiegos merca? Ostatni dzwonek, bo wkrotce kasa sie skonczy a mazenia zostaja. Mialem wiele aut (wzazystkie nowe, niestety zadnego japonca) i zawsze do czegos mozna sie przyczepic

~raiders 2006-05-27

merc to auto dla naiwnych drogi i lipa:( mam paru kolegów którzy dali się nabrać ale już ostatni raz

~Pablo 2006-05-26

zdarza się najlepszym i to nie tylko Mercedesowi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech