mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes Klasy G będzie żył wiecznie

Mercedes Klasy G będzie żył wiecznie

Chyba każdy fan motoryzacji zna Mercedesa "Gelendę". Jego prostokątne nadwozie znane jest już od prawie 40 lat, ale to wcale nie znaczy, że już czas na emeryturę - G-Klasa będzie produkowana nadal.

Mercedes Klasy G będzie żył wiecznie
Podczas niedawnej prezentacji dużo nowocześniejszego w stylu Mercedesa GLE, Wolf-Dieter Kurz z działu SUVów Mercedesa, powiedział że najstarszy model marki będzie trwał w ofercie tak długo, jak ktokolwiek będzie chciał go kupić. O to nie będzie trudno, bo poza prywatnymi klientami G-Klasę uwielbiają też rozmaite służby wojskowe, policja i tym podobni odbiorcy.

Choć popyt na Klasę G nie jest póki co problemem dla Mercedesa to Niemcy muszą sprostać innym wyzwaniom. Chodzi przede wszystkim o normy emisji spalin, które są coraz bardziej wyśrubowane w krajach Unii Europejskiej. Jest to problemem dla auta o bardzo dużych i mocnych silnikach i aerodynamice cegły - Gelenda nie należy do najoszczędniejszych aut. Podobnie z kwestiami bezpieczeństwa - tutaj także wymogi są coraz ostrzejsze i nieporównywalnie bardziej zaawansowane niż w 1979 roku, kiedy rozpoczął się rozwój konstrukcji Klasy G.

Jednak Kurz zaznacza, że proces unowocześniania tego legendarnego off-roadera trwa od 36 lat i nikt nie zamierza go przerywać, tak jak to będzie miało miejsce u brytyjskiego konkurenta. Bieżący rok jest bowiem ostatnim dla Land Rovera Defendera, jednego z konkurentów Mercedesa Klasy G pod względem rynkowego stażu i właściwości terenowych. Niemcy zamierzają zrobić wszystko co w ich mocy, aby  klasyczną terenówkę dostosować do wszelkich wymogów. Poważna modernizacja auta planowana jest na rok 2016 - wtedy poznamy Gelendę w odnowionej formie - oszczędniejszej i bezpieczniejszej, szczególnie w potencjalnych starciach z pieszymi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa G
Mercedes Klasa G
Cena podstawowa już od: 386 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
W polskich salonach lada moment pojawi się nastepca popularnej "kaczki", czyli Forda Ka+. Można już składać zamówienia, a tymczasem polskie przedstawicielstwo firmy ujawniło cenniki.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech