mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes 'Safety Truck'

Mercedes 'Safety Truck'

Koncern DaimlerChrysler przedstawił w Brukseli swoją wizję bezpiecznej ciężarówki. Inżynierowie naszpikowali model Actros w najnowsze systemy bezpieczeństwa czynnego, m.in.: ABS, ESP, ASR, a także asystenta hamowania i czujniki przechyłów.

Mercedes 'Safety Truck'

Jego miejsce pracy zostało wyposażone w poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa z napinaczami i automatyczną klimatyzację, dzięki której ma poprawić się kondycja kierującego.

Zobacz galerię zdjęć modelu Mercedes-Benz Actros "Safety Truck"

Mercedes-Benz Actros „Safety Truck” jest projektem niemieckiej marki, który ma uświadomić społeczności, że pojawienie się bezpiecznych ciężarówek na tradycyjnych drogach nastąpi bardzo szybko. Służą też temu pozytywne trendy przedstawiane przez związek producentów samochodowych ACEA. Według raportu tej organizacji wypadki śmiertelne z udziałem ciężarówek w latach 1992 – 2004 w Europie spadły o ponad 1/4 mimo zwiększającego się ruchu drogowego.

Niemiecko-amerykański koncern DaimlerChrysler zapowiada, że pierwsze ciężarówki wyposażone tak bogato w systemy bezpieczeństwa pojawią się na rynku już w 2010 roku.

Czytaj także:

Zakaz palenia w kabinie 2006-05-08

Solaris i PZA na rzecz bezpieczeństwa 2006-04-11

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Safety Truck Mercedes Actros

Podobne wiadomości:

Solaris i PZA na rzecz bezpieczeństwa

Solaris i PZA na rzecz bezpieczeństwa

Aktualności 2006-04-11

Zakaz palenia w kabinie

Zakaz palenia w kabinie

Aktualności 2006-05-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando