mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes Viano i Vito ponownie z defektem

Mercedes Viano i Vito ponownie z defektem

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, otrzymał z Systemu Szybkiego Powiadamiania o Produktach Niebezpiecznych dla Państw Członkowskich Unii Europejskiej – RAPEX, informację, że niektóre samochody Mercedes model Viano i Vito mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Mercedes Viano i Vito ponownie z defektem

Polski dystrybutor samochodów Mercedes potwierdził, że w niektórych samochodach Mercedes, model Viano i Vito może dojść do nieszczelności przewodu paliwowego, łączącego przewód doprowadzający z silnikiem. Kampanią serwisową na rynku polskim objęte są 24 samochody Mercedes Viano i Vito, wyprodukowane w Niemczech od marca 2003 r. do września 2006 r.

 

Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. poinformował UOKiK, że klienci, którzy kupili pojazdy objęte kampanią, zostaną indywidualnie powiadomieni o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie.

Dostawcze Mercedesy Viano i Vito to modele w których w ostatnim czasie doszło do największej liczby awarii i defektów. Cztery lata temu w egzemplarzach obu aut stwierdzono niepoprawne działanie w sterownikach wtrysku paliwa. Akcją serwisową zostało objętych wówczas 10.000 samochodów w całej Europie. W 2006 roku ówczesny koncern DaimlerChrysler wezwał do serwisów na całym świecie 8 tys. egzemplarzy modeli Vito i Viano z powodu niepoprawnego działania układu ssącego benzynę. Defektem dotknięte były tylko auta z silnikami benzynowymi. Nieco ponad rok temu firma poinformowała, że w wyniku nadtopienia izolacji przewodu wiązki alternatora w wersjach wyposażonych w silnik oznaczony kodem OM 642 może dojść do zwarcia, co z kolei może spowodować rozładowanie akumulatora i zanik napięcia w układzie elektrycznym pojazdu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Vito
Mercedes Vito
Cena podstawowa już od: 102 705 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr.
Tematy w artykule: UOKiK Vito Viano

Podobne wiadomości:

Renault ZOE - akcja serwisowa

Renault ZOE - akcja serwisowa

Aktualności 2016-03-25

Dwie akcje serwisowe Opla Mokki

Dwie akcje serwisowe Opla Mokki

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

~cd 2008-03-22

Mam vito 111cdi wersji "długi". W ramach gwarancji wymieniany był wspornik środkowy wału napędowego. Obecnie przy stanie licznika 113.000 km ponownie występuje potrzeba wymiany tego wspornika. Z opinii innych użytkowników wynika, że jest to częstą usterką tego modelu. Ponadto samochód, który z zewnątrz ładnie się prezentuje ma bardzo fatalne wykończenie wnętrza części ładunkowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech