mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes: W 2008 pierwsza hybryda

Mercedes: W 2008 pierwsza hybryda

Niemiecki Mercedes poinformował o zamiarach wprowadzenia do sprzedaży swojego pierwszego modelu napędzanego silnikiem hybrydowym. Auto ma pojawić się na początku 2008 roku.

Mercedes: W 2008 pierwsza hybryda

Taką informację zamieściła niemiecka gazeta gospodarcza „WirtschaftsWoche”, która powołuje się na wypowiedź szefa ds. rozwoju w Mercedesie, Thomasa Webera. ”Jesteśmy na dobrej drodze i myślę, że z początkiem 2008 roku będziemy w stanie wprowadzić na rynek konkurencyjny model hybrydowy” – powiedział w wywiadzie dla gazety Weber.

W planach Mercedes ma wprowadzenie tzw. „miękkiej hybrydy” w Klasie S. Będzie to kombinacja silnika elektrycznego z nową jednostką benzynową wyposażoną w bezpośredni wtrysk paliwa. Podobny samochód niemiecki producent zaprezentował już w 2005 roku na frankfurckich targach IAA. Pewnym jest, że po pierwszej Klasie S, Mercedes zacznie wprowadzać kolejne hybrydowe modele do produkcji.

Thomas Weber: „Sądzę, że tego typu samochody będziemy oferować już w 2010 roku. W przyszłości będziemy również wyposażać w napęd hybrydowy modele, które są napędzane na tylną oś.”

Czytaj także:

Mercedes CL w stylu AMG 2006-07-17

Nowe wersje Mercedesa w Genewie 2006-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.