mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes inwestuje 2,9 mld dolarów w silniki Diesla

Mercedes inwestuje 2,9 mld dolarów w silniki Diesla

Mercedes chce zainwestować prawie 3 miliardy w rozwój nad nowymi silnikami Diesla. Jak podaje Road&Track, przyczyną są te same sterowniki, których używał VW w swoich podejrzanych jednostkach.

Mercedes inwestuje 2,9 mld dolarów w silniki Diesla

Na wstępie warto zaznaczyć, że Mercedes nie stosuje metod VW i nie majstruje przy sterownikach silników. A przynajmniej takiej informacji nikt nie podaje. Wiemy, że dostawcą oszukańczych jednostek sterujących był Bosch i zapewne marka ze Stuttgartu także z nich korzystała. Według Road&Track, sterowniki mogą te same, ale były one inaczej skalibrowane i nie przestawiały pracy silnika w trakcie badania emisji spalin.

Teraz Daimler chce zainwestować niemal 3 miliardy dolarów w nowe silniki Diesla. Jednostki wysokoprężne kolejnej generacji mają "zrewolucjonizować" świat motoryzacji i sprostać nadchodzącym wymogom. Część pieniędzy Mercedes już zainwestował w technologię SRC - czyli kontrola emisji spalin, mającą na celu zredukować wydzielanie się tlenków azotu. System SRC zainstalowano w większych silnikach Diesla Mercedesa. 

Efekty dalszych inwestycji powinniśmy zobaczyć w przyszłych modelach marki ze Stuttgartu, a niektóre z nowinek już są dostępne w nowej jednostce OM 654, która pracuje pod maską nowej E Klasy.

Tematy w artykule: silniki Mercedes

Podobne wiadomości:

Nowy sposób Mercedesa na niższe spalanie

Nowy sposób Mercedesa na niższe spalanie

Technika 2014-08-29

Ford EcoBoost po raz kolejny z tytułem Silnika Roku

Ford EcoBoost po raz kolejny z tytułem...

Technika 2014-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.