mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes liderem w premium

Mercedes liderem w premium

Rekordową ilość 3.563 osobowych Mercedesów odebrali klienci do końca września 2009 r. Najchętniej kupowana jest Klasa C, którą wybrało już prawie 1000 chętnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także Klasy B (619 szt.), GLK (258 szt.), a także nowa Klasa E (283 szt.) i wszystkie modele coupe. Ten wynik sprawia, że Mercedes jest liderem w segmencie premium w Polsce.

Mercedes liderem w premium
Wynik 3.563 samochodów osobowych daje Mercedes-Benz pozycję lidera sprzedaży samochodów segmentu Premium w Polsce. Ten wynik jest tym cenniejszy, że niemal wszystkie sprzedane pojazdy pozostają w kraju. Powyższa liczba sprzedanych Mercedesów w Polsce odzwierciedla więc faktyczną sprzedaż na rynku lokalnym.

„Do tej pory nieco ponad 8% wszystkich naszych samochodów zostało sprzedanych z homologacją ciężarową. W przypadku największych modeli, takich jak GL, odsetek ten sięgał nawet 50%. Bardzo pozytywnie odbieramy duże zainteresowanie najmniejszym offroaderem - GLK. Jednak największym osiągnięciem jest to, że w czasach, kiedy w ogłoszeniach królują informacje o samochodach z kratką, Polacy kupili ponad 250 luksusowych modeli Mercedesa z nadwoziami typu coupe. To pokazuje potencjał naszego rynku. Oznacza też, że Polacy, którzy odnoszą sukcesy, chcą to podkreślać. Warto wspomnieć, że od września nasze samochody można już kupić we wszystkich województwach. Mamy największą i najlepszą sieć dilerską w segmencie Premium w Polsce” – mówi Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

Mercedes-Benz posiada w ofercie 8 modeli samochodów osobowych dostępnych z pełnym odliczeniem VAT. Do końca września ponad 2.350 samochodów zostało zakupionych przez firmy, z czego niemal 900 w ramach flotowego programu Mercedes-Benz BusinessCars.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes SLS made in USA

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.