mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes made in China

Mercedes made in China

Chińczycy już od tysiącleci mają świetną smykałkę do produkowania podróbek czegokolwiek na co się natkną. Oczywiście taki proceder doszedł także do samochodów.

Mercedes made in China
Nie od dziś po chińskich, i niestety nie tylko, ulicach jeżdżą samochody do złudzenia podobne do japońskich, czy europejskich produktów, jednak różniące się w mikroskopijnych detalach, jeśli chodzi o stylistykę naturalnie, a także znaczkiem. Właśnie powstał nowy taki, dość ciekawy, twór. Auto dźwięcznie zwie się BC301Z i zostało "zaprojektowane" przez Beijing Automotive Industry Holding Corp., czyli w skrócie BAIC. "Zaprojektowane", bo styliści nie mieli za dużo roboty - żywcem do swoich komputerów wkleili kształty Mercedesa B-Klasy, zmienili minimalnie kontury tylnych reflektorów (wspomniane mikroskopijne detale) i voilà! Mamy zupełnie nowe auto. Wnętrze także jest praktycznie identyczne z tym oryginalnym, jedynie mamy tu inną kierownicę, zegary, moduł klimatyzacji i... I tyle.

Na szczęście silniki nie będą wzięte od Merca - auto będą zasilać jednostki Mitsubishi. 1,3 litrowy benzyniak z pięciostopniową skrzynią manualną oraz 1,5 litrowy z przekładnią typu CVT. Dostępne będą także nadwozia sedan (BC302Z) oraz kombi (BC303Z) - tego Mercedes nie przewidział w swoim aucie. Może ułańska fantazja Chińczyków nie powstrzyma ich przed zrobieniem wersji kabrio oraz 4x4, kto wie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 104 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia

Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?