mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes made in China

Mercedes made in China

Chińczycy już od tysiącleci mają świetną smykałkę do produkowania podróbek czegokolwiek na co się natkną. Oczywiście taki proceder doszedł także do samochodów.

Mercedes made in China
Nie od dziś po chińskich, i niestety nie tylko, ulicach jeżdżą samochody do złudzenia podobne do japońskich, czy europejskich produktów, jednak różniące się w mikroskopijnych detalach, jeśli chodzi o stylistykę naturalnie, a także znaczkiem. Właśnie powstał nowy taki, dość ciekawy, twór. Auto dźwięcznie zwie się BC301Z i zostało "zaprojektowane" przez Beijing Automotive Industry Holding Corp., czyli w skrócie BAIC. "Zaprojektowane", bo styliści nie mieli za dużo roboty - żywcem do swoich komputerów wkleili kształty Mercedesa B-Klasy, zmienili minimalnie kontury tylnych reflektorów (wspomniane mikroskopijne detale) i voilà! Mamy zupełnie nowe auto. Wnętrze także jest praktycznie identyczne z tym oryginalnym, jedynie mamy tu inną kierownicę, zegary, moduł klimatyzacji i... I tyle.

Na szczęście silniki nie będą wzięte od Merca - auto będą zasilać jednostki Mitsubishi. 1,3 litrowy benzyniak z pięciostopniową skrzynią manualną oraz 1,5 litrowy z przekładnią typu CVT. Dostępne będą także nadwozia sedan (BC302Z) oraz kombi (BC303Z) - tego Mercedes nie przewidział w swoim aucie. Może ułańska fantazja Chińczyków nie powstrzyma ich przed zrobieniem wersji kabrio oraz 4x4, kto wie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 104 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes X – premiera niemieckiego pick-upa

Mercedes X – premiera niemieckiego pick-upa

Aktualności 2017-07-19

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman