mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

W 2016 roku po raz pierwszy od dekady Mercedes zanotował lepsze wyniki sprzedaży niż BMW. Tym samym marka ze Stuttgartu stała się największym producentem samochodów w klasie premium.

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!
Oba niemieckie koncerny ścigają się od lat o prymat w segmencie, ale to BMW dominowało przez ostatnią dekadę. Rok 2016 przyniósł jednak zmianę miejsc w rankingu. Koncern ze Stuttgartu sprzedał 2 083 888 egzemplarzy, a konkurencja z Bawarii zamknęła rok z wynikiem 2 003 359 sztuk.

Mercedes zanotował tym samym poprawę wyników aż o 11,3 proc. w stosunku do poprzedniego okresu. Duża w tym zasługa sprzedaży w Chinach, gdzie sprzedano o 26 proc. więcej. Na Starym Kontynencie statystyki poprawiły się o 12 proc.

Okazuje się, że kluczem do sukcesu był rozbrat w 2007 roku z koncernem Chrysler, który przez lata wygenerował poważne straty dla Mercedesa. Potwierdzają to słowa szefa koncernu, Dietera Zetsche, który przyznał, że w czasach mariażu z amerykańskim koncernem Mercedes miał problemy z kosztami i jakością i nie był już typową marką premium.

Pięć lat temu podczas obchodów 125-lecia istnienia marki Mercedes prognozowano, że marka odzyska status lidera dopiero w 2020 roku. Wtedy też niemiecki koncern spadł na trzecie miejsce w rankingu na rzecz Audi. Dopiero w 2013, wraz z premierą Mercedesa Klasy S, rozpoczął się proces odbudowy marki, czego efekty możemy podziwiać.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie zobaczymy nowa Hondę Jazz. Praktyczny, miejski hatchback przeszedł kosmetyczny lifting, a pod maską pracuje mocniejszy silnik benzynowy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic