mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

W 2016 roku po raz pierwszy od dekady Mercedes zanotował lepsze wyniki sprzedaży niż BMW. Tym samym marka ze Stuttgartu stała się największym producentem samochodów w klasie premium.

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!
Oba niemieckie koncerny ścigają się od lat o prymat w segmencie, ale to BMW dominowało przez ostatnią dekadę. Rok 2016 przyniósł jednak zmianę miejsc w rankingu. Koncern ze Stuttgartu sprzedał 2 083 888 egzemplarzy, a konkurencja z Bawarii zamknęła rok z wynikiem 2 003 359 sztuk.

Mercedes zanotował tym samym poprawę wyników aż o 11,3 proc. w stosunku do poprzedniego okresu. Duża w tym zasługa sprzedaży w Chinach, gdzie sprzedano o 26 proc. więcej. Na Starym Kontynencie statystyki poprawiły się o 12 proc.

Okazuje się, że kluczem do sukcesu był rozbrat w 2007 roku z koncernem Chrysler, który przez lata wygenerował poważne straty dla Mercedesa. Potwierdzają to słowa szefa koncernu, Dietera Zetsche, który przyznał, że w czasach mariażu z amerykańskim koncernem Mercedes miał problemy z kosztami i jakością i nie był już typową marką premium.

Pięć lat temu podczas obchodów 125-lecia istnienia marki Mercedes prognozowano, że marka odzyska status lidera dopiero w 2020 roku. Wtedy też niemiecki koncern spadł na trzecie miejsce w rankingu na rzecz Audi. Dopiero w 2013, wraz z premierą Mercedesa Klasy S, rozpoczął się proces odbudowy marki, czego efekty możemy podziwiać.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Mercedes

Podobne wiadomości:

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

BMW serii 6 - delikatny face lifting

auto motor i sport 2016-12-19

Producent przygotował kilka modyfikacji w gamie "szóstki". Nowe elementy wyposażenia pojawią się w ofercie wiosną 2017 r. To drugi face lifting generacji F12.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.