Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes testuje ciężarówki

Mercedes testuje ciężarówki

W czerwcu miało miejsce oficjalne otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego (niem. EVZ) samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. W oddany obiekt zainwestowano ok. 80 mln euro, z czego 35 mln wydano m.in. na tor testowy, budynki i infrastrukturę.

Mercedes testuje ciężarówki
Podczas otwarcia Andreas Renschler, członek zarządu odpowiedzialny za Daimler Trucks podkreślił znaczenie Centrum dla integracji działań pionów rozwojowego i produkcyjnego: „Centrum Badawczo-Rozwojowe stanowi bardzo precyzyjny instrument, pozostający w bliskiej styczności z produkcją. „Pion badawczo-rozwojowy i produkcja muszą ściśle współpracować od samego początku. Tylko w ten sposób nasi klienci mogą otrzymać wyrób zasługujący na gwiazdę Mercedesa” – dodał Andreas Renschler.

Centrum Badawczo-Rozwojowe składa się z trzech elementów: przestrzeń wewnętrzna to teren testowy, na który składają się różnorodne tory o celowo złej nawierzchni – jest ich czternaście rodzajów. Zewnętrzne tory doświadczalne o kątach wzniesień do 49% lub 26° służą do badań funkcjonowania różnorodnych systemów i układów, np. hamulców. Trzecią część Centrum stanowią budynki warsztatowe i biurowe. Nowe Centrum zatrudnia dokładnie 300 pracowników.

Na terenie Centrum, liczącym 550.000 metrów kwadratowych, pomyślano również o ekologii. Przykładowo, obszar o powierzchni 152.000 m2 zagospodarowano jako łąki i trawniki oraz posadzono ok. 17.000 krzewów i drzew. Do budowy uruchomionego obecnie toru testowego o długości ok. 2.000 metrów użyto 6.000 m3 elementów betonowych. Powierzchnia budynków biurowych wynosi 1.900 m2, a warsztatowych - 6.300 m2.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Daimler

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

„Drift mode” w Mercedesach AMG

„Drift mode” w Mercedesach AMG

Technika 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?