mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes też ruszył z "kratkami"

Mercedes też ruszył z "kratkami"

Pięć modeli samochodów osobowych marki Mercedes jest obecnie dostępnych w wersji z homologacją ciężarową. W tym roku do tej gamy aut pozwalających na odliczenie pełnego VAT dołączą jeszcze 3 modele.

Mercedes też ruszył z
Żeby możliwe było uzyskanie odliczenia VAT samochód musi posiadać specjalną homologację AF i spełniać warunek ładowności powyżej 500 kg. W ofercie Mercedes-Benz znajduję się już pięć różnych klas samochodów osobowych oferowanych w takiej specyfikacji. Klienci mogą wybierać spośród mniejszych modeli czterosobowych, bądź dużych pięcioosobowych.

Czteroosobowe wersje "ciężarowe" zostały utworzone z klasy A, klasy B oraz klasy C kombi. Najmniejszy z Mercedesów dla przedsiębiorców oferowany będzie w wersji benzynowej A 150 oraz wysokoprężnej A 180 CDI. Klasa B dostępna jest również w jednej wersji benzynowej (B 170) oraz dwóch wysokoprężnych (B 180 CDI i B 200 CDI). Z kolei C klasę Tourer można zamówić z dwoma silnikami benzynowymi (C 180 K i C 200 K) oraz dwoma dieslami (C 220 CDI i C 320 CDI).

Jeśli koniecznie chcemy mieć możliwość przewiezienia dodatkowo czterech pasażerów to musimy zdecydować się bądź na klasę R, bądź GL. Ten pierwszy model z homologacją ciężarową dostępny jest w trzech wersjach silnikowych (R 320 CDI, R 350 CDI i R 350), zaś GL w czterech (GL 320 CDI, GL 350 CDI, GL 420 CDI oraz GL 450 CDI).

Od połowy roku do sprzedaży wejdą trzy kolejne modele (ML i GLK oraz nieco później nowa Klasa E kombi) spełniające warunki do odliczenia 100% VAT. Do tego czasu klienci mogą skorzystać z preferencyjnego leasingu 105%, który w połączeniu z możliwością odliczenia 6.000 zł na dotychczasowych warunkach stanowi równie atrakcyjną ofertę, jak w przypadku samochodów z homologacją ciężarową.

Podobne wiadomości:

Pakiet AMG dla Mercedesa Klasy S i CL

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes F-Cell Concept – powrót do...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.