mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes w Tokio

Mercedes w Tokio

Firma Mercedes-Benz przedstawiła na targach samochodowych w Japonii swoje najnowsze propozycje. O tym, czy trafią one do seryjnej produkcji dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Mercedes w Tokio

Spektrum innowacji sięga od systemu widzenia w nocy z reflektorami laserowymi emitującymi promienie podczerwone, poprzez konstrukcję drzwi umożliwiającą ich otwieranie na dwa różne sposoby, po wyświetlacz Multivision z możliwością dowolnego programowania, znajdujący się w kokpicie. Elektronicznie sterowane pedały przyspieszenia i hamowania, które wymagają znacznie mniej miejsca niż zwykłe, mechaniczne pedały, centralny słupek wkomponowany jako element struktury wnętrza oraz system informacyjny dla kierowcy działający w oparciu o ultradźwięki to kolejne cechy szczególne, które Mercedes-Benz testuje w F 500 Mind. System napędowy w pojeździe studyjnym stanowi nowoczesna jednostka elektryczno-spalinowa (kombinacja silnika wysokoprężnego z elektrycznym) o łącznej mocy 234 kW. Zużywa ona w cyklu europejskim do 20 procent mniej paliwa niż porównywany silnik CDI.
Swoją azjatycką premierę świętuje super-wyczynowy samochód sportowy SLR McLaren będący syntezą legendy i rzeczywistości. Nowoczesny samochód z drzwiami skrzydłowymi, który kontynuuje mit sportowego samochodu wyścigowego SLR z lat pięćdziesiątych, wyposażony jest w silnik V8 o mocy 460 kW/626 KM z turbosprężarką, który przyspiesza ten dwuosobowy bolid od zera do 100 km/godzinę w ciągu 3,8 sekundy. Podobnie jak w samochodach wyścigowych Formuły 1 również w przypadku SLR karoseria zbudowana jest ze wzmacnianego włóknem węglowym tworzywa sztucznego.
Kolejnym wydarzeniem podczas prezentacji Mercedesa na tegorocznym tokijskim salonie samochodowym jest nowy CL 65 AMG, którego silnik V12 z podwójną sprężarką, o mocy 450 kW/612 KM, rozwija maksymalny moment obrotowy 1000 niutonometrów, oraz nowe warianty Klasy E z systemem 4MATIC, które dzięki współpracy stałego napędu na cztery koła z elektronicznym systemem stabilizacji zapewniają duże bezpieczeństwo jazdy i dobrą przyczepność.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!