mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes wybierze jednak Rumunię?

Mercedes wybierze jednak Rumunię?

Wszystko wskazuje na to, że musimy się pogodzić z faktem, że Mercedes nie zainwestuje w naszym kraju w produkcję modeli klasy A i B. Koncern prowadzi już rozmowy z rumuńskim rządem, a ostateczna decyzja powinna zapaść w ciągu dwóch, trzech tygodni.

Mercedes wybierze jednak Rumunię?
Polska jest jednym z krajów, które były brane pod uwagę przez Mercedesa, jako miejsce pod nową fabrykę, w której produkowane maja być Mercedesy klasy A i B. Okazuje się jednak, że przedstawiciele koncernu wybrali jednak Rumunię. Nie jest to jeszcze pewna informacja, gdyż decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni, jednak szefowie Mercedesa prowadzą rozmowy z rumuńskim rządem. Prawdopodobnie fabryka powstanie w zachodnim okręgu Timis. Wcześniej brana pod uwagę była także inna lokalizacja w Rumunii, w mieście Cluj, jednak została odrzucona przez koncern.

Teren pod planowaną fabrykę, którym zainteresowany jest Mercedes, leży na północ od miasta Timisoara, niedaleko granicy z Serbią i Węgrami oraz planowanej autostrady łączącej Rumunię z Węgrami.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 105 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 88 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Aktualności 2017-03-13

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla...

Premiery 2017-02-02

Komentuj:

~toxik 2008-06-02

Nieoficjalna wiadomość nie Ruminia a Ujazd na opolszczyźnie.Wszytkie lokalne media o tym trąbią!!!

~A klas 2008-05-26

A klas z Niemiec to dno co dopiero z rumuni ....... zona ma A klase z 2001 kupiona za 69 tys zl w salonie NIGDY WIECEJ MERCEDESA a co dopiero z rumuni....

~HABU 2008-05-23

Niestety, ale nie tylko tania siła robocza jest atutem Rumunów. W Rumuni są niższe podatki, biurokracja też jest mniejsza, a co najważniejsze oferta finansowa Rumunów dla Mercedesa jest o wiele korzystniejsza od Polskiej. Rumonom po prostu bardzo na tej inwestycji zależy, a władzom naszego państwa jakby mniej.

~mil1231@gazeta.pl 2008-05-22

jeszcze pożałują tej inwestycji...u nas wszystko gotowe- autostrada do granicy praktycznie na ukończeniu a oni wybiorą tę dzicz...jedynym atutem Rumunów jest siła robocza za 200 ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq - ponad tysiąc zamówień!
Skoda Kodiaq - ponad tysiąc zamówień!
To było do przewidzenia. Ledwo Kodiaq pojawił się na polskich drogach, a zapotrzebowanie na ten model przewyższa możliwości produkcyjne czeskiego producenta. W samej przedsprzedaży zebrano ponad tysiąc zamówień na nowego SUV-a.
Odgadnij model Odgadnij model