mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedesy GLK dla GOPRu

Mercedesy GLK dla GOPRu

Merdes-Benz Polska został oficjalnym partnerem GOPR. Ratownicy będą mieli do dyspozycji 8 Mercedesów GLK. Auta będą wykorzystywane do codziennej pracy ratowników jak i podczas kampanii społecznych.

Mercedesy GLK dla GOPRu
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma auta na okres jednego roku z możliwością przedłużenia na dwa lata. „Mamy nadzieję, że samochody Mercedes-Benz przyczynią się do jeszcze lepszej pracy ratowników GOPR, którzy swoją pomocą służą nam 24 godziny na dobę przez cały rok. Mercedes-Benz GLK z pewnością zagwarantuje im bezpieczeństwo i komfort w codziennej pracy", powiedział Paweł Miszkowski, dyrektor marketingu i sprzedaż Mercedes-Benz Cars.   

Polski oddział marki ze Stuttgart wspiera również organizowaną przez GOPR akcję "Bądź Bezpieczny". Promuje ona bezpieczne zachowania oraz naukę pierwszej pomocy podczas turystyki oraz w razie wypadku drogowego. GOPR otrzyma Mercedesy GLK 220 4 Matic, które wyposażone są w silnik 170-konny. Na pokładzie znalazło się Audio 50 APS z syst. nawigacji DVD, automatyczną klimatyzację THERMATIC oraz inteligentne reflektory bi-ksenonowe ILS. Samochód posiada Pakiet Off-road oraz automatyczną skrzynię 7G-Tronic Plus. Auto zostało wyposażone w opony zimowe LM-25 4x4, które to przekazał partner Merceds-Benz, firma Bridestone.

„Cieszę się bardzo, że Bridgestone może uczestniczyć  w tak ważnym przedsięwzięciu, którego myślą przewodnią jest bezpieczeństwo. Wierzę, że dzięki podjętej inicjatywie nasza firma będzie w sposób aktywny przyczyniać się do podniesienia bezpieczeństwa nie tylko, jak dotychczas na drodze, ale również w górach. To dla nas tym bardziej ważne, że zapewnianie ludziom bezpieczeństwa stanowi fundament filozofii naszej firmy oraz w pełni wpisuje się w realizowaną przez nas strategię na rzecz promowania bezpieczeństwa na drodze w Polsce oraz na  rynku globalnym", powiedział Sergejs Pusnakovs, Dyrektor Generalny Bridgestone na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Clooney reklamuje Mercedesa (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando