Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedesy GLK dla GOPRu

Mercedesy GLK dla GOPRu

Merdes-Benz Polska został oficjalnym partnerem GOPR. Ratownicy będą mieli do dyspozycji 8 Mercedesów GLK. Auta będą wykorzystywane do codziennej pracy ratowników jak i podczas kampanii społecznych.

Mercedesy GLK dla GOPRu
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma auta na okres jednego roku z możliwością przedłużenia na dwa lata. „Mamy nadzieję, że samochody Mercedes-Benz przyczynią się do jeszcze lepszej pracy ratowników GOPR, którzy swoją pomocą służą nam 24 godziny na dobę przez cały rok. Mercedes-Benz GLK z pewnością zagwarantuje im bezpieczeństwo i komfort w codziennej pracy", powiedział Paweł Miszkowski, dyrektor marketingu i sprzedaż Mercedes-Benz Cars.   

Polski oddział marki ze Stuttgart wspiera również organizowaną przez GOPR akcję "Bądź Bezpieczny". Promuje ona bezpieczne zachowania oraz naukę pierwszej pomocy podczas turystyki oraz w razie wypadku drogowego. GOPR otrzyma Mercedesy GLK 220 4 Matic, które wyposażone są w silnik 170-konny. Na pokładzie znalazło się Audio 50 APS z syst. nawigacji DVD, automatyczną klimatyzację THERMATIC oraz inteligentne reflektory bi-ksenonowe ILS. Samochód posiada Pakiet Off-road oraz automatyczną skrzynię 7G-Tronic Plus. Auto zostało wyposażone w opony zimowe LM-25 4x4, które to przekazał partner Merceds-Benz, firma Bridestone.

„Cieszę się bardzo, że Bridgestone może uczestniczyć  w tak ważnym przedsięwzięciu, którego myślą przewodnią jest bezpieczeństwo. Wierzę, że dzięki podjętej inicjatywie nasza firma będzie w sposób aktywny przyczyniać się do podniesienia bezpieczeństwa nie tylko, jak dotychczas na drodze, ale również w górach. To dla nas tym bardziej ważne, że zapewnianie ludziom bezpieczeństwa stanowi fundament filozofii naszej firmy oraz w pełni wpisuje się w realizowaną przez nas strategię na rzecz promowania bezpieczeństwa na drodze w Polsce oraz na  rynku globalnym", powiedział Sergejs Pusnakovs, Dyrektor Generalny Bridgestone na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Podobne wiadomości:

Mercedes klasa X Concept - oto zapowiedź pickupa premium

Mercedes klasa X Concept - oto zapowiedź...

Premiery 2016-10-27

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj