mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedesy najmniej tracą na wartości

Mercedesy najmniej tracą na wartości

Jak wynika z badań rynkowych niemieckiego instytutu Bahr&Fess Forecast w Saarbrucken osobowe Mercedesy należą do marek, które najlepiej trzymają wartość.

Mercedesy najmniej tracą na wartości
Nowa Klasa E już za trzy lata będzie samochodem o najwyższej wartości odsprzedaży w klasie wyższej średniej. Model E 250 CDI przykładowo będzie wówczas wart nawet 62,5 procent swojej dzisiejszej wartości po opuszczeniu salonu. W efekcie ten właśnie model został wyróżniony mianem "mistrza wartości rezydualnej 2009" – nagrodą przyznawaną corocznie przez czasopismo motoryzacyjne Auto-Bild.

Dzięki modelowi CLS 320 CDI, Mercedes dzierży również drugą pozycję w klasie wyższej średniej. W tym przypadku specjaliści ocenili wartość rezydualną tego czterodrzwiowego coupe na 61 procent.

Zarówno w klasie średniej, jak i luksusowej niemiecka marka zajmuje miejsce pierwsze, a to, odpowiednio, za sprawą modeli C 220 CDI Estate (kombi) i S 320 CDI. Eksperci oceniają, że za trzy lata wyżej wymienione modele Mercedesa będą warte 64 i 57 procent swojej wyjściowej wartości.

Debiutując na liście aut o najniższym spadku wartości odsprzedażnej, model GLK 220 CDI 4MATIC natychmiast zdominował kategorię terenowych kompaktów. Po trzech latach dzisiejszy nabywca GLK może oczekiwać odzyskania nawet 66,5 procenta obecnej ceny nowego samochodu. Specjaliści od wartości rezydualnej pojazdów samochodowych mają także bardzo wysokie mniemanie o modelach Mercedesa ML 280 CDI 4MATIC i R 280 CDI 4MATIC, z których każdy zajął czołowe miejsce w swoim segmencie rynkowym.

Również i kabriolety z gwiazdą na masce mogą poszczycić się najwyższą wartością odsprzedaży. Liderem jest SLK 200 Kompressor, który po 3 latach będzie w stanie zachować do 66 procent swojej obecnej wartości.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

SL 63 AMG od Carlssona

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.