mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercury idzie w odstawkę

Mercury idzie w odstawkę

Kolejna amerykańska marka padła ofiarą kryzysu. Marka Mercury, która powstała w 1938 może niedługo skończyć swoją działalność i odejść w niepamięć jak kilka innych rodem z USA.

Mercury idzie w odstawkę
Kolejna amerykańska marka padła ofiarą kryzysu. Marka Mercury, która powstała w 1938 może niedługo skończyć swoją działalność. Pierwsze informacje o likwidacji marki Saturn pojawiły się już ponad dekadę temu. Coraz mocniejsza konkurencja na rynku i przy okazji kryzys spowodowały, że Mercury może niebawem podzielić los takich marek jak Hummer, Saturn, Pontiac, Plymouth czy Oldsmobile.

Mercury w czasach świetności produkowało ponad pół miliona egzemplarzy rocznie. Rok temu produkcja ne przekroczyła 100 tysięcy samochodów. Amerykańska marka była pozycjonowana pomiędzy Fordem, a luksusowym Lincolnem. Niebawem gama modelowa tej marki zostanie skurczona do dwóch modeli: Milan oraz Mariner.

Likwidacja marki wisi już podobno na włosku i w przeciągu kilku tygodni powinien się rozstrzygnąć jej los. Jak donoszą zagraniczne media likwidacja Mercury potrwa do 2012 roku.
 odejść w niepamięć jak kilka innych rodem ze Stanów Zjednoczonych.

Podobne wiadomości:

Dziesiąta generacja Hondy Civic już niebawem

Dziesiąta generacja Hondy Civic już niebawem

Aktualności 2015-04-03

Rekordowa parada Jeepów

Rekordowa parada Jeepów

Aktualności 2015-04-29

Komentuj:

~Arek 2010-05-31

W kryzysie zawsze jest tak: dobre padają, a utrzymuje się tandeta i szajs, jak Hyundai, Kiła, Dacia, Lada, Tavria,...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.