mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercury idzie w odstawkę

Mercury idzie w odstawkę

Kolejna amerykańska marka padła ofiarą kryzysu. Marka Mercury, która powstała w 1938 może niedługo skończyć swoją działalność i odejść w niepamięć jak kilka innych rodem z USA.

Mercury idzie w odstawkę
Kolejna amerykańska marka padła ofiarą kryzysu. Marka Mercury, która powstała w 1938 może niedługo skończyć swoją działalność. Pierwsze informacje o likwidacji marki Saturn pojawiły się już ponad dekadę temu. Coraz mocniejsza konkurencja na rynku i przy okazji kryzys spowodowały, że Mercury może niebawem podzielić los takich marek jak Hummer, Saturn, Pontiac, Plymouth czy Oldsmobile.

Mercury w czasach świetności produkowało ponad pół miliona egzemplarzy rocznie. Rok temu produkcja ne przekroczyła 100 tysięcy samochodów. Amerykańska marka była pozycjonowana pomiędzy Fordem, a luksusowym Lincolnem. Niebawem gama modelowa tej marki zostanie skurczona do dwóch modeli: Milan oraz Mariner.

Likwidacja marki wisi już podobno na włosku i w przeciągu kilku tygodni powinien się rozstrzygnąć jej los. Jak donoszą zagraniczne media likwidacja Mercury potrwa do 2012 roku.
 odejść w niepamięć jak kilka innych rodem ze Stanów Zjednoczonych.

Podobne wiadomości:

Rekordowa parada Jeepów

Rekordowa parada Jeepów

Aktualności 2015-04-29

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James Edition

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James...

Aktualności 2015-07-09

Komentuj:

~Arek 2010-05-31

W kryzysie zawsze jest tak: dobre padają, a utrzymuje się tandeta i szajs, jak Hyundai, Kiła, Dacia, Lada, Tavria,...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Audi Q3 wyjechały z fabryki w Gyor
Pierwsze Audi Q3 wyjechały z fabryki w Gyor
Z taśmy produkcyjnej Audi Hungaria zjechało pierwsze Audi Q3 drugiej generacji. Pierwszy kompaktowy SUV segmentu premium z Gyor, polakierowany został na kolor Turbo Blue.