mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Meriva po facelifting'u

Meriva po facelifting'u

Na targach motoryzacyjnych w Bolonii (3-11.12) Opel zaprezentuje odmłodzoną wersję modelu Meriva. Nowy-stary minivan Opla ma trafić do salonów w przyszłym roku.

Meriva po facelifting'u

Nowa Meriva po poprawkach nie wiele różni się od poprzedniej wersji. Charakterystycznym zmianom uległ przód samochodu przez wmontowanie bardziej widoczniej chromowanej atrapy od „grilla”. Zmienił się także zderzak – teraz z większym wlotem powietrza w centralnej części oraz dwóm dodatkowym wlotom po bokach wyposażonych w reflektory przeciwmgielne. Z tyłu zderzak przyozdobiono chromowaną listwą, przyciemniono także tylne światła.

Dowiedz się więcej o modelu Meriva

Opcjonalnie do Opla można będzie dołożyć (dokupić) kilka elementów wyposażenia, m.in.: dodatkowe kierunkowskazy, elektryczne otwieranie tylnej klapy, wybór świetlnego przywitania samochodu z kierowcą przy otwieraniu oraz rozbudowany system dla telefonu komórkowego: gniazdo Bluetooth oraz możliwość głosowego wybierania poleceń.

Dowiedz się więcej o marce Opel

Nowy Opel Meriva zostanie wyposażony także w nowy 1,3 litrowy silnik Diesla o mocy 75 KM, który okazał się najlepszym silnikiem roku 2005 w kategorii jednostek od 1000 do 1400 ccm. Meriva będzie także dostępna w wersji benzynowej z silnikiem 1,6 l., którego moc kształtuje się w granicach 105 KM. Według danych Opla dieselowy motor ma rozpędzać minivana do maksymalnej prędkości 157 km/h, a jego średnie „pragnienie” ma nie wynosić więcej niż 5 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów.

Zobacz TEST-mojeauto.pl Opla Meriva

W Polsce nowa Meriva powinna według zapowiedzi General Motors Poland pojawić się na przełomie marca/kwietnia i będzie oferowana we wszystkich wersjach. Na razie jednak, GM nie podało więcej szczegółów na temat cen nowego modelu.

W programie Opla Merivy znalazła się także wersja OPC (Opel Performence Center), która zostanie wyposażona w 1,6 litrowy silnik Turbo o mocy 180 KM. Prędkość maksymalna: 220 km/h. Przyspieszenie od zera do „setki”: 8,2s. Miejsce premiery: Essen Motor Show.

Czytaj także:

Hiszpanie walczą o Merivę 2005-10-19

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Meriva Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Meriva

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.