mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Meriva rośnie

Meriva rośnie

Należący do segmentu małych samochodów MPV, Opel Meriva wraz ze swoją nową odsłoną nabierze większych kształtów, a zarazem funkcjonalności i komfortu.

Meriva rośnie

Biorąc przykład z nowej odsłony modelu Zafira nadchodząca Meriva prezentować będzie nowy poziom użyteczności. Widoczne na pierwszy rzut oka powiększone wymiary samochodu mają pozwolić na zwiększenie grupy docelowej, a w konsekwencji zdobycie niszowych segmentów.

Kluczową zmianą w samochodzie ma być zaprojektowane od nowa wnętrze. Szef produktu General Motors, Bob Lutz oznajmia, że nowa Corsa zapoczątkowała erę zmian w kierunku projektowania wysokiej jakości wnętrz samochodów. Nowa Meriva będzie kontynuacją tych założeń. W środku pojazdu znajdzie się miejsce dla pięciu osób. Wersja siedmioosobowa nie będzie produkowana w obawie przed spadkiem sprzedaży modelu Zafira.

Nowa Meriva zbudowana jest na tej samej płycie podłogowej co świeża generacja modelu Corsa. Dzięki zastosowanym modyfikacjom, samochód będzie posiadał bardziej precyzyjny układ kierowniczy oraz zawieszenie dostarczające więcej komfortu podróżującym. W zależności od wersji pojazd wyposażony będzie w jednostki o pojemności 1,0 l; 1,2 l oraz 1,4 litra. Dodatkowo dostępna będzie jednostka wysokoprężna o pojemności 1,7 litra dostarczająca moc rzędu 123 koni mechanicznych. Wyprodukowano ją we współpracy z Fiatem.

Produkcją modelu zajmować się będzie fabryka General Motors umiejscowiona w Saragossie. Debiutu w salonach samochodowych należy spodziewać się na początku 2008 roku.

Czytaj także:

Corsa gotowa do produkcji (2006-07-13)

Nowy, pięciodrzwiowy Opel Corsa (2006-06-02)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Meriva Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Meriva

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.