mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mężczyźni uważają się za lepszych kierowców

Mężczyźni uważają się za lepszych kierowców

Wyniki badań nt. "Prowadzenia auta w trudnych warunkach" dowodzą, iż 68 procent mężczyzn uważa się za lepszych kierowców niż ich partnerki przeciwnej płci.

Dla porównania – tylko 49 procent kobiet myśli, że ich umiejętności prowadzenia samochodu dorównują umiejętnościom ich partnerów, lecz tylko jedna kobieta na cztery (26%) czuje się lepsza za kierownicą od mężczyzny. Za gorszych kierowców od kobiet uważa się z kolei zaledwie 5 procent mężczyzn. Badania zostały przeprowadzone przez Chrysler Group na reprezentatywnej grupie ponad 1000 dorosłych osób.

Mimo iż ocena mężczyzn i kobiet w zakresie swych umiejętności "za kółkiem" jest bardzo zróżnicowana – ich poglądy na prowadzenie samochodu w trudnych warunkach pogodowych są już bardziej zbieżne. Osiemdziesiąt cztery procent panów i 86 procent pań twierdzi, iż oblodzenie drogi oraz gwałtowna ulewa to najbardziej niebezpieczne zjawiska podczas jazdy. Identyczne sytuacje drogowe oceniane są w tym samym stopniu przez kobiety i mężczyzn jako męczące lub dokuczliwe. Siedemdziesiąt procent mężczyzn i kobiet stwierdziło, iż największe obawy budzi zagrożenie utraty kontroli nad  pojazdem lub też konieczność wykonania gwałtownego manewru, aby ominąć niespodziewaną przeszkodę na drodze.

Niewielu kierowców obawia się na drodze śniegu. Tylko siedem procent było zdania, iż najtrudniej jest jeździć podczas opadów śniegu. Dla czterech procent mężczyzn oraz trzech procent badanych kobiety poważnym problemem okazał się deszcz ze śniegiem oraz silne wiatry.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.