mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michael Schumacher odchodzi na emeryturę

Michael Schumacher odchodzi na emeryturę

Niemiecki kierowca robi to już po raz drugi w swojej karierze. Poprzednio stawkę Formuły 1 opuścił po sezonie 2006, kiedy to przegrał walkę o tytuł z Fernando Alonso.

Michael Schumacher odchodzi na emeryturę
Michael Schumacher to ikona Formuły Jeden oraz legenda zespołu Ferrari. Człowiek, do którego należy większość ustanowionych rekordów i ten który zdominował ją na początku XXI wieku.

„Czerwony Baron” do F1 trafia w 1991 roku, kiedy to w zespole Eddiego Jordan zastępuje Bertranda Gachota, który zostaje aresztowany przed GP Belgii. Za ten start Schumachera zapłacił wspierający go Mercedes. Niemiec kwalifikuje się do wyścigu na 7 pozycji. Ten wynik powoduje, że następne GP rozpoczyna jako kierowca Benettona. Swój pierwszy tytuł Mistrza Świata zdobywa razem z tym zespołem w 1994 roku, wynik powtórzy rok później.

W 1996 roku przechodzi do Ferrari, co wielu uważa za błąd. Jednak ciężka praca i pomoc wielkiego Rossa Brawna i Rory'ego Byrna sprawiają, że Schumacher rozpacznie pięcioletnią dominację w Formule Jeden która rozpocznie się w 2000 roku.

Michale Schumacher powraca do ścigania się na torach F1 w 2010 roku. Mercedes upomniał się o kierowcę, którego wspierał w debiucie F1. Do fabrycznego zespołu Mercedesa ściąga go, nie kto inny jak Ross Brawn. Wielu odradzało mu ten powrót, ale głód ścigania się był silniejszy. W ciągu trzech ostatnich sezonów 7-krotny Mistrz Świata tylko raz stanął na podium w trwającym sezonie, a miało to miejsce podczas GP Europy na torze w Walencji, gdzie zajął 3. miejsce.

Po tym jak zespół Mercedesa ogłosił, że w przyszłym roku do zespołu dołączy Lewis Hamilton, kwestią czasu stało się ogłoszenie planów Schumachera. Raczej nikt nie spodziewał się, że niemiecki kierowca pozostanie w F1.
Michale Schumacher za czasów startów w Ferrari
"Nie osiągnęliśmy naszego celu, jakim było dostarczenie mistrzowskiego bolidu. Oczywistym jest jednak fakt, że mogę być zadowolony z tego co osiągnąłem w swojej karierze.  Przez ostatnia sześć lat wiele nauczyłem się o sobie(...) Chciałbym podziękować Daimlerowi, Mercedesowi, zespołowi, inżynierom i mechanikom za zaufanie jakim mnie obdarzyli przez ostatnie lata. Chciałbym również podziękować moim przyjaciołom, rodzicom, kompanom, którzy przez wiele lat wpierali mnie w motor sporcie" powiedział o swoim odejściu z F1 Michael Schumacher.

Schumacher teraz zamierza skupić się na końcówce sezonu i cieszyć się nią wraz ze swoimi bliskimi i członkami zespołu oczywiście wkładając w starty 100%. "Czerwony Baron" z Formuły Jeden nie odchodzi jako przegrany. Pozostawia jednak rysę w swoim sportowym życiorysie. Jego powrót nie przyniósł żadnego spektakularnego sukces, a czasem obserwowaliśmy na torze jak Niemiec dostaje baty od młodszych zawodników. Pewna era się kończy, nadeszła zmiana pokolenia kierowców, która tak naprawdę zaczęła się w roku 2006 po pierwszym odejściu Schumachera z F1. Niemiec myślał, że jest w stanie zapobiec temu. Nie udało się i oby nie mówił sobie "do trzech razy sztuka". Nie możemy zapomnieć, że Schumacher to najbardziej utytułowany kierowca w historii Formuły 1 i jego najwierniejsi fani o tym będą pamiętać najlepiej.   

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.