mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michael Schumacher w stanie ciężkim! [aktualizacja]

Michael Schumacher w stanie ciężkim! [aktualizacja]

Siedmiokrotny Mistrz Świata Formuły 1 znajduje się w stanie ciężkim i walczy o życie. Schumacher doznał poważnego urazu głowy po wypadku na nartach.

Michael Schumacher w stanie ciężkim! [aktualizacja]
Michael Schumacher obecnie przebywa w stanie krytycznym w szpitalu w Grenoble. Diagnoza - wylew krwi do mózgu. Niemiecki, były kierowca F1 przeszedł operację i znajduje się w śpiączce. Szpital na dziś, na godzinę 11 zapowiedział konferencję prasową, na której poznamy więcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia mistrza.

Schumacher podczas jazdy na nartach uległ wypadkowi i uderzył głową o kamień. Pierwsze informacje po wypadku mówiły, że miał na sobie kask i w wypadku nie uczestniczył nikt inny. Siedmiokrotny mistrz świata był po wypadku przytomny i początkowo nic nie wskazywało na fatalny stan zdrowia. Do szpitala w Grenoble Schumacher dotarł przytomny. Z całego świata napływają słowa wsparcia dla Schumachera, także od byłych i obecnych kierowców Formuły 1.

Michael Schumacher to najbardziej utytułowany kierowca, jaki kiedykolwiek rywalizował w Formule 1. Na swoim koncie ma 7 tytułów mistrzowskich (dwa z zespołem Benetton i pięć z Ferrari). Niemiec wyśrubował kilka rekordów m.in.: najwięcej zwycięstw - 91, najwięcej podiów - 155, najwięcej pole position - 68 oraz najwięcej najszybszych okrążeń - 77. Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że Mistrz szybko powróci do zdrowia.

[aktualizacja]

Na konferencji prasowej, która zakończyła się kilka minut temu, lekarze poinformowali, że  "Schumi" jest w śpiączce farmakologicznej i znieczuleniu ogólnym, tak, aby nie oddziaływały na niego bodźce zewnętrze i mózg miał zapewnione maksymalne dotlenienie.

Lekarze poinformowali, że na skanerze dostrzegli uszkodzenia mózgu, ale nie mówią o tym, jakiego stopnia są to uszkodzenia. Na razie jest za wcześnie, by cokolwiek prorokować. Jak sami lekarze stwierdzili, wszystko, co było możliwe do zrobienia, zostało zrobione. Pozostaje tylko czekać...

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

~raiders z ciemnogrodu 2013-12-30

ciekawe kiedy byl u spowiedzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando