mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michael Schumacher w stanie ciężkim! [aktualizacja]

Michael Schumacher w stanie ciężkim! [aktualizacja]

Siedmiokrotny Mistrz Świata Formuły 1 znajduje się w stanie ciężkim i walczy o życie. Schumacher doznał poważnego urazu głowy po wypadku na nartach.

Michael Schumacher w stanie ciężkim! [aktualizacja]
Michael Schumacher obecnie przebywa w stanie krytycznym w szpitalu w Grenoble. Diagnoza - wylew krwi do mózgu. Niemiecki, były kierowca F1 przeszedł operację i znajduje się w śpiączce. Szpital na dziś, na godzinę 11 zapowiedział konferencję prasową, na której poznamy więcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia mistrza.

Schumacher podczas jazdy na nartach uległ wypadkowi i uderzył głową o kamień. Pierwsze informacje po wypadku mówiły, że miał na sobie kask i w wypadku nie uczestniczył nikt inny. Siedmiokrotny mistrz świata był po wypadku przytomny i początkowo nic nie wskazywało na fatalny stan zdrowia. Do szpitala w Grenoble Schumacher dotarł przytomny. Z całego świata napływają słowa wsparcia dla Schumachera, także od byłych i obecnych kierowców Formuły 1.

Michael Schumacher to najbardziej utytułowany kierowca, jaki kiedykolwiek rywalizował w Formule 1. Na swoim koncie ma 7 tytułów mistrzowskich (dwa z zespołem Benetton i pięć z Ferrari). Niemiec wyśrubował kilka rekordów m.in.: najwięcej zwycięstw - 91, najwięcej podiów - 155, najwięcej pole position - 68 oraz najwięcej najszybszych okrążeń - 77. Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że Mistrz szybko powróci do zdrowia.

[aktualizacja]

Na konferencji prasowej, która zakończyła się kilka minut temu, lekarze poinformowali, że  "Schumi" jest w śpiączce farmakologicznej i znieczuleniu ogólnym, tak, aby nie oddziaływały na niego bodźce zewnętrze i mózg miał zapewnione maksymalne dotlenienie.

Lekarze poinformowali, że na skanerze dostrzegli uszkodzenia mózgu, ale nie mówią o tym, jakiego stopnia są to uszkodzenia. Na razie jest za wcześnie, by cokolwiek prorokować. Jak sami lekarze stwierdzili, wszystko, co było możliwe do zrobienia, zostało zrobione. Pozostaje tylko czekać...

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

~raiders z ciemnogrodu 2013-12-30

ciekawe kiedy byl u spowiedzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.